Články autora

Smutná zpráva

Podzimní sraz Hlavní kapitanát s bolestí oznamuje, že v sobotu 16. února 2019 od nás nenávratně odplul Jarýnek Heniš z České Lípy. Pro mnohé z nás ztělesněný úsměv a dobrá nálada, vodák, trempík, harleják, kamarád starších a pokročilých jakož i nejmladších, kuchař, chlácholitel na Navigamech a hlavně skaut.
Každý, kdo se s ním setkal, bude vždy vzpomínat na jeho široký úsměv.

Autor: Vezír  •  Vydáno: 19.2.2019 19:35  •  Přečteno: 688x

Smutná zpráva

Podzimní sraz Hlavní kapitanát s bolestí oznamuje, že ve čtvrtek 2. srpna 2018 zemřel po těžké nemoci Saddam - Jaromír Kubec.
Poslední rozloučení se koná v úterý 7. srpna v 2018 v 9.30 v obřadní síni na místním hřbitově v Mělníku - Chloumku.

Autor: Vezír  •  Vydáno: 6.8.2018 10:46  •  Přečteno: 1109x

Vodácký Seton

Mirko VosátkaK sérii vodáckých osobností Vezír přidal čtvrtou postavu: Grizzly - Mirko Vosátka

Autor: Vezír  •  Vydáno: 11.7.2014 17:45  •  Přečteno: 4005x

Smutná zpráva

Podzimní sraz AKTUALIZOVÁNO 3 | Hlavní kapitanát s bolestí oznamuje, že v pátek 7. června 2013 zemřel ve věku nedožitých devadesáti let Jiří Hold - Amateur.
Do posledních chvil aktivní člen pražské Pětky, emeritní přístavný HKVS, ústřední tajemník Junáka, radioamatér, otec Radia Navigamus, vodní motorista, kormidelník člunu Korál, absolvent kurzu USCGS Eagle, ... prostě osobnost českého vodního skautingu.
Ahoj, kapitáne!
Poslední rozloučení s Amateurem proběhne v pátek 28. června 2013 od 10:00 ve velké obřadní síni krematoria v Praze – Strašnicích.

Autor: Vezír  •  Vydáno: 10.6.2013 9:18  •  Přečteno: 1711x

Povodně

HKVS

Kapitáni a kapitánky!

Předpokládám, že vzhledem ke skautskému slibu, zákonu i heslu na našich opascích je moje výzva zbytečná, ale přesto připomínám:
Vedle jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému jsou vodní skauti nejlépe připraveni čelit vodnímu živlu a pomáhat při povodních.

Pomozte v těchto dnech všude tam, kde je pomoci třeba, především obcím na březích našich řek a potoků. Pomozte lodním parkem, lidskými silami i radou. Vycvičení vodní skauti vědí nejen, co dělat, vědí i co nedělat, jak zachovat bezpečnostní pravidla.

Já ku pomoci nevyzývám, já jen připomínám. Vyzývá vás vaše vlastní přesvědčení zvané skautský duch.

S pozdravem a poděkováním
Vezír

Autor: Vezír  •  Vydáno: 2.6.2013 17:31  •  Přečteno: 1618x

Smutná zpráva

Podzimní sraz Na svou poslední plavbu se vydal Karel Křepinský - Pinda, dlouholetý vodní skaut, kapitán 50. oddílu vodních skautů Černá střela, plzeňský krajský kapitán, trenér, instruktor a lektor, manuální všeuměl, nositel nejvyšších skautských řádů a vyznamenání.

Autor: Vezír  •  Vydáno: 28.5.2013 14:22  •  Přečteno: 1733x

Chcete čekatelskou zkoušku i Kapku v jednom?

Hlavní kapitanát VS se rozhodl v rámci celostátního projektu Tvorba, inovace a ověření vzdělávacích programů v oblasti uznávání neformálního vzdělávání podílet na vytvoření kompetenčního profilu Vedoucí dětí a mládeže se zaměřením na vodácké aktivity (do 18 let), čili mladší pomocník vedoucího vodáckého oddílu, terminologií vodních skautů „lodivod".

Autor: Vezír  •  Vydáno: 1.2.2012 8:57  •  Přečteno: 1716x

Hlavní kapitanát vydává nový pamětní odznak 20 let práce vodních skautů

20 let práce VSPo úspěšném odznaku 10 let práce vodních skautů přicházíme s novou variantou odznaku, který má sloužit jako výraz uznání za deset let souvislého vedení jednotek vodních skautů Junáka v tomto tisíciletí.

Autor: Vezír  •  Vydáno: 11.5.2011 11:27  •  Přečteno: 4022x

Vodácký Foglar

V pořadí třetí výlet do historie vodního skautingu. Tentokrát se stal Vezírovým cílem Jaroslav Novák – Braťka.

Autor: Vezír  •  Vydáno: 13.10.2009 6:07  •  Přečteno: 4380x

Vodácký Svojsík

Pohled do počátku skautské historie za měřen na zakladatele světového vodního skautingu, kterým byl Henry Warington Smyth Baden-Powell. Autorem je Vezír.

Autor: Vezír  •  Vydáno: 13.4.2009 5:57  •  Přečteno: 7080x

Vodácký B-P