Skautky a skauti

Obecné informace o programové nabídce pro skautský věk se dočtete na skautské křižovatce.

Vodní skauti používají oproti "obyčejným" skautům v Junáku navíc specifické prostředky výchovy (vodní sporty) a zároveň specificky používáme některé prvky skautské metody. Proto můžeme využívat programovou nabídku, kterou Junák má, ale některé nástroje je vhodné uzpůsobit našim potřebám. Hlavní kapitanát vodních skautů a jeho pracovní komise proto připravili ve spolupráci s týmem Nového programu vodácké doplňky ke skautským stezkám i k Nováčkovi.

Vodácká adaptace stezek pro skauty a skautky (11-15 let) se tedy skládá ze dvou částí:

Nováček pro vodní skauty a skautky          Nováčkovská zkouška

Vodácké doplňky Cesty země     Vodácké doplňky Cesty vody     Vodácké doplňky Cesty vzduchu     Vodácké doplňky Cesty ohně