Najít kamarády
zažít dobrodružství

Přidej se k vodním skautům!

Vezmi život do svých rukou a přeber za něj zodpovědnost! Na vodě a u vody totiž prožiješ spoustu dobrodružství a zážitků, které se ti budou hodit celý život. Vodní skauti jsou stejní jako všichni ostatní skauti. Liší se jen tím, že část svého programu realizují u vody, na vodě a na lodích.

Co děláme?

Schůzky

Scházíme se každý týden s kamarády, hrajeme hry a učíme se nové dovednosti.

Víkendové akce a tábory

S kamarády a vedoucími vyrážíme do přírody a na vodu, kde si díky spoustě her a dobrodružství procvičíme své schopnosti a získáme samostatnost.

Zahraniční aktivity

Máme přátele po celém světě, cestujeme, poznáváme nové kultury a učíme se jazykům v praxi.

Výzvy

Čekají na nás zkoušky, kterými překonáváme sami sebe – jako mladší například přespíme v lese, jako starší třeba zkoušíme slaňování do lodě.

Stezka

Knížečka s mnoha úkoly, jejichž plněním se učíme novým věcem

Co u nás můžeš zažít?

• Zábavu na řece i na rybníku
  • Skvělou partu kamarádů, spoustu legrace a dobrodružství při hrách
  • Možnost zdolávat výzvy
  • Radost, když vítr fouká do plachet

Kde nás najdeš?

Oddílů vodních skautů není tolik, jako běžných skautských oddlíů, protože pro svoji činnost potřebujeme příhodné přírodní podmínky. Přesto se naše oddíly nachází po celé České republice. V mapě oddílů jsou naše oddíly označeny bodem modré barvy. Pokud si s nalezením oddílu nebudeš vědět rady, tak můžeš napsat na kancelar@skaut.cz a my ti poradíme!

Vodácký oddíl v mapě:

Najdi si nejbližší vodácký oddíl

Jaké akce pořádáme?

Napříč Prahou – přes tři jezy

Během každoročního vodáckého závodu s mnohaletou tradicí projíždějí posádky přímo středem hlavního města. Na trase překonávají tři pražské jezy, které se otevírají jen jednou ročně právě u příležitosti tohoto závodu.

Web závodu

Skare

Vždy na jaře se vodní skauti z celé republiky setkávají na Skautské regatě – Skare při závodě v plachtění, kde soupeří v různých kategoriích od těch nejmenších až po zkušené jachtaře.
Web závodu

Navigamus

Každé tři roky se vodní skauti potkávají na celostátním setkání Navigamus, jehož námětem je vždy významná historická námořní událost. Účastníci hrají velké i drobnější hry, závodí a získávají nové kamarády.

Najděte nejbližší oddíl pro vaše dítě

Pro koho
Věk dítěte
Typ oddílu
Klubovny skautů
Klubovny vodních skautů

Skautští vedoucí, potřebujete zaktualizovat údaje na mapě? Postup pro změnu údajů najdete zde.