Symbolika a kroje

Symbolika vodních skautů

Znak vodních skautůZnak vodních skautů je neodmyslitelně spjat s prvky vodáctví.

Do devadesátých let byl tvořen spojením kotvy a lilie doplněné stužkou s heslem „Buď připraven". Dnešní podoba znaku se obešla bez stužky, ale je doplněna lanem, které obepíná trojlístek skautek. Množství symbolů (lilie, trojlístek, kotva, lano) umístěných ve vrstvách, vysloužil znaku přezdívku „sendvič". V barevném provedení je kotva stříbrná a obepnutý trojlístek modrý. V grafickém manuálu Junáka je současný znak vodních skautů, můžete si ho stáhnout v několika formátech (lokální záloha - nemusí zcela být aktuální).

Vlajky vodních skautů

Vlajky nejsou jen rozlišovacím prvkem ale i charismatickou součástí aktivit vodních skautů. Jejich vzhled i použití se řídí po generace stálými tradicemi jejichž znalost pozorovateli může přinést řadu informací o místním dění. Jejich vzhled je upraven vyhláškou HKVS a k používání je zpracována metodika

Kroje vodních skautů

Edit