Symbolika a kroje

Symbolika vodních skautů

Znak vodních skautůZnak vodních skautů je neodmyslitelně spjat s prvky vodáctví.

Do devadesátých let byl tvořen spojením kotvy a lilie doplněné stužkou s heslem „Buď připraven". Dnešní podoba znaku se obešla bez stužky, ale je doplněna lanem, které obepíná trojlístek skautek. Množství symbolů (lilie, trojlístek, kotva, lano) umístěných ve vrstvách, vysloužil znaku přezdívku „sendvič". V barevném provedení je kotva stříbrná a obepnutý trojlístek modrý. Současný znak vodních skautů si můžete stáhnout v několika formátek jak v černobílé tak i barevné verzi.

Vlajky vodních skautů

Vlajky nejsou jen rozlišovacím prvkem ale i charismatickou součástí aktivit vodních skautů. Jejich vzhled i použití se řídí po generace stálými tradicemi jejichž znalost pozorovateli může přinést řadu informací o místním dění.

Kroje vodních skautů

Galerii krojů vodních skautů i s předpisy lze najít na oficiálních stránkách Junáka.

Svůj kroj si můžete poskládat v on-line aplikaci na kroj.skauting.cz