Kategorie: Novinky, Závody

Závod Jablonecká regata 2017

Podzimní sraz Přijeďte si do Jablonce zlepšit své jachtařské dovednosti a potrénovat závodní techniku.

Program závodu:

Pátek 6. 10.

• od 18:15 ve Skautském domě na Šumavě (přezůvky)
  • Opakování pravidel, plachetních technik, meteorologie, popis trati, základy jachtingu - nepovinné, doporučeno pro kategorii N.

Sobota 7. 10. VD Mšeno, přehrada levý břeh.

• 9:00 - Zahajovací nástup s upřesňujícími detaily rozjížděk, ihned start dle kategorií.
  • 17:00 - Ukončení závodů, balení, slavnostní nástup s vyhlášením výsledků u loděnice.

Jablonecké SkaRe se jede podle pravidel skautských jachetních závodů:

Vyhlášené lodní třídy: P-550, Open = libovolná;
Kategorie:

• Q (žabky+vlčata – věk < 12);
  • S (skauti + skautky – věk < 16);
  • R (R&R < 19);
  • V (veteráni);
  • N (new or never) – 1 člověk v lodi ví a umí, ostatní (min. 2) se učí. Mix věků se předpokládá.

Pohár přístavů: prvních 6 lodí v každé obsazené kategorii přináší svému přístavu body, hlavní cena: pramice.

Trať: tratí je klasický trojúhelník, případně zkrácený dle větrných podmínek.

Posádka: Nelze střídat posádku lodi do rozjížděk oproti nahlášenému složení a dané kategorii!!! Posádka nesmí během závodů měnit plachetní číslo.

Přihlašování:

• Prosíme o předběžné vyplnění přihlášek do závodů – změny na místě možné.
  • Pokud chce někdo startovat ve vícero kategoriích/třídách, prosíme, vyznačte to v přihlášce u jména. Pokusíme se to zohlednit do rozpisu rozjížděk.
  • Prosíme o přihlášení na Regatu do úterý 3.10.2017. Zájemci o ubytování dříve. Úschova lodí jako loni.
  • Startovné 50,-Kč/osobu - nezahrnuje ubytování, zahrnuje diplom a oběd (miska, lžíce, hrnek s sebou).
  • Uzávěrka jmenných přihlášek v pátek 22:00 (i elektronicky), výjmečně v sobotu v 7:30!!!
Všechny informace a přihláška v pdf:

Na setkání se těší Logo, Honzik, Guru
Za vodní skauty Jablonec