Kategorie: Novinky, Závody

Sumarizace informací o plachetních závodech Skare 2018 na Seči

Severka Nově je otevřena on-line zaregistrace posádek do závodu. Podívejte se na přehled přihlášených posádek do kategorií a upřesnění programu Skare.

Registrace posádek do závodů

Pro přihlašování v jednotlivých kategoriích jsme vytvořili formulář, který když vyplníte, budete přihlášeni do jednotlivých závodů.

• Nebudete muset již vyplňovat přihlášky do závodů a seznamy účastníků.
  • Vyplňte si to doma, nebo bude možnost si to do tohoto formuláře vyplnit na místě v místním počítači.

Vyplnit můžete na adrese:

Počty přihlášených lodí do jednotlivých závodů k 15. 4. 2018

13 posádek v kategorii Q – Vlčata a žabičky, P550 s takeláží do 7m2
26 posádek v kategorii S – Skauti a skautky, P550 s takeláží do 7m2
21 posádek v kategorii R – Roveři a rangers, P550 s takeláží do 7m2
18 posádek v kategorii D – Dospělý, P550 s takeláží do 7m2
9 posádek v kategorii V – Volná, P 550 s libovolnou takeláží do 12 m 2
6 posádek v kategorii OŽ – libovolná okruhová plachetnice (Optimist, Kadet, RS Feva) – žáci do 15 let
11 posádek v kategorii OT – libovolná třídová – okruhová plachetnice (podle seznamu ČSJ)
7 posádek v kategoriie ON – libovolná netřídová – jakákoliv jiná plachetnice

K 15. dubnu 2018 byla ukončena včasná registrace na Skare a zatím bylo přihlášených účastníků je 204 osob.

• po závěrce přihlášek je možno provést doregistraci pouze s navýšeným účastnickým poplatkem na 100 Kč/osoba a s navýšeným startovným 100 Kč/loď/závod

• po 15.4. můžete měnit počty účastníků max do 10% členů a lodí do závodu bez navýšení poplatku a startovného do 26.4.2018

Upředsnění programu Skare

28.-29. 4. – Skare – závody mistrovství České republiky skautů v jachtingu
Rozjížďky se startují v kategoriích vlčata/světlušky + OPEN žáci, skauti/ skauty, roveři /rangers (do 18 let), oldskauti/oldskautky ,V –volná a OPEN třídové a netřídové.

30. 4. – Pirátská regata hra na vodě. Výlet do okolí.

1. 5. – Závod o Modrou stuhu HKVS, Modrou Stužku a Štít konstruktérů
Závod se jede v úterý. Všechny kategorie startují dohromady o tři trofeje, Modrou stuhu HKVS pro nejrychlejší loď v cíli závodu, Modrou Stužku pro nejrychlejší P550 se 7 m2 plachet a o Štít konstruktérů pro nejrychlejší pramici v cíli.

Došlo k upřesnění výkladu pravidel na Skare 2018

a) startování bude doplněno o vizuální signální vlajky
b) určování pořadí při předčasném ukončení rozjížďky se upřesňuje tak, že pořadí v rozjížďce
se počítá po projetí bójky, kterou určí hlavní rozhodčí a schválí ředitel závodu