Kategorie: Závody

Sindibád 24 Race 2016

Sindibád 24 Race 2016 Ahoj přátelé,
dovoluji si vás pozvat na závod Sindibád 24 Race 2016, který se koná 27.- 29. května 2016 na Orlíku... takhle nějak začínal email a já nemohl přestat číst dál.

Závod SINDIBÁD 24 RACE 2016 - 29 námořních mil je určen pro posádky oplachtěných pramic a kánoí. Trasa závodu je naplánována na 54 km, časový limit je 24 hodin s možností nočního spánku na trase.

Sraz: pátek 27.5. od 18:00 na tábořišti Chraštických skautů na Vystrkově na levém břehu Vltavy Orlické přehrady (nedaleko obce Kozárovice)
Start: 28.5. v 10:30 z pláže tábora
Otočný bod: kaple Svatá Anna
Cíl: tábořiště ve Vystrkově 29.5. do 10:30
Trasa závodu: tábořiště, Kemp u hráze, Velký Vír, Orlík, Svatá Anna, Zvíkov, Husárna, tábořiště

Pravidla:
- Závod je určen pro oplachtěné pramice a kánoe. Trasa 54 km a časový limit 24 hodin.
- Počet členů posádky není omezen s jedinou podmínkou - alespoň jeden člen posádky dovršil věk 18let.
- Na lodi lze vézt pouze 2 pádla.
- Kromě povinného plachetního úseku, Hráz - Orlík je na uvážení posádky, zda bude plachtit nebo pádlovat.
- Plachetní úsek bude definitivně určen podle meteorologických podmínek.
- Na trase bude umístěno 5 kontrol, u kterých každá posádka přistane a nechá si orazítkovat proplutí
- Odpočinek, přistávání ke břehu a případný spánek, je na uvážení posádky. Nejvhodnější místa na odpočinek jsou například stráň Husárna,nebo mys před Orlickým zámkem. Vše bude vyznačeno na mapě.
- Každá loď bude dostatečně vybavena proti potopení a celá posádka pramice (kanoe) bude mít za plavby záchranou vestu a dva funkční mobilní telefony.

Startovné 75Kč za osobu

Ubytování ve vlastních stanech, vaření výprav individuální. Na tábořišti je dispozici táborová jídelna.

Přihlášky zašlete do 30.dubna na emailovou adresu: bocman@cbox.cz
Podrobné informace obdrží přihlášené posádky el. poštou, kontaktní tel. 602 728 690

Těším se na Vaši účast
Flint