Kategorie: Závody

Propozice závodů o Pohár přístavů 2019

V roce 2019 se o Pohár přístavů pojede jako seriál pádlovacích i plachetních závodů na skautské pramici P550.

Zařazené závody

SKAUTSKÉ REGATY

1. Vorařská houžev (ČYK) Praha, 4. 5. 2019 (Termín se kryje se Skare a je alternativou pro ty, pro které je Skare daleko nebo dlouhé)
  2. Skare – MRVS (bez MS), Slezská Harta, Leskovec nad Moravicí, 1.–5. 5. 2019
  3. Sindibád Race – Orlická přehrada, Kozárovice, 24.–26. 5. 2019
  4. Viking Race – přehrada Pastviny, Nekoř 13.–15. 9. 2019
  5. Jablonecká Regata – Jablonec nad Nisou, 5. 10. 2019

SKAUTSKÁ PÁDLA

1. Kotorský závod – Liberec, 28. 4. 2019
  2. BsB regata – Brandýs nad Labem, 8. 6. 2019
  3. Meandry, Mimoňské pádlo – Mimoň, 1. 6. 2019
  4. Viking Race – přehrada Pastviny, Nekoř 13.–15. 9. 2019
  5. Přes tři jezy – MRVS Vltava, Praha, 28. 9. 2019
  6. Orlický pětitratlon – Hradec Králové 12. 10. 2019

Propozice seriálu závodů

• Každé z regat a závodu o Pohár přístavů se může účastnit samostatně přístav/středisko nebo oddíl. Hodnotí se soutěžící na P550 v kategoriích vlčat nebo žabiček, skautů nebo skautek a roverů nebo rangers do 18 let.
  • Hodnotí se výsledky 3 regat a závodů, další regata/y nebo závod/y se ty s nejhorším umístěním škrtají. Příklad – pokud bude v seriálu 5 závodů v pádlování, 2 nejhorší (nebo neúčast) se škrtají. Pokud bude výsledný součet bodů stejný, započítává se čtvrtá, případně pátá regata a závod.
  • V jednotlivých závodech nebo regatách se hodnotí pouze nejlepší umístění přístavu v každé z kategorií.
  • V jednotlivých závodech nebo regatách se hodnotí vždy prvních 10 umístění (10–1 bod) v každé z kategorií. Pokud pojede méně posádek v kategorii nebo závodu, počítají se body od nejhorší – 1 bod.
  • Pro Pohár přístavů se sečtou 3 nejlepší výsledky v jednotlivých kategoriích regaty nebo závodu a škrtá se 1 nejhorší výsledek (nebo neobsazená kategorie) z vypsaných plachetních regat a závodů v pádlování. Příklad – budou vypsány 3 kategorie – vlčat nebo žabiček, skautů nebo skautek a roverů nebo rangers do 18 let, tak se 1 nejhorší výsledek (nebo neobsazená kategorie) přístavu škrtá. V případě rovnosti bodů se započítává, rozhoduje výsledek z třetí kategorie.
  • V závodech, např. Přes tři jezy, se hodnotí dívčí posádky, pokud jsou v závodě vypsány, samostatně. Pokud jedou v závodu chlapecké i dívčí kategorie samostatně (například Přes tři jezy), počítá se přístavu ta posádka s lepším umístěním v dané kategorii (buďto dívčí nebo chlapecká).

Ceny a odměny

Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na podzimním srazu vodních skautů.

• Pohár přístavů – získává ten přístav/středisko, které získá v součtu 3 nejlepších hodnocení z plachetních a 3 nejlepších hodnocení z pádlovacích závodů ve všech kategoriích (vlčata/žabičky, skautky/skauti nebo, rangers/roveři)
    Hlavní cenou bude putovní pohár přístavů, plaketa + bonus, dopis – gratulace hlavního kapitána VS starostovi města vítězného přístavu/střediska.
  • Stuhu HKVS – získává ten přístav/středisko, které v některé z kategorií (vlčata/žabičky, skautky/skauti nebo, rangers/roveři) v součtu 3 nejlepších hodnocení z plachetních a 3 nejlepších hodnocení z pádlovacích závodů.
    Hlavní cenou bude stuha pro vítěznou posádku v každé kategorii závodů v poháru přístavů.
  • Plaketu plachetních regat – získá nejúspěšnější přístav/středisko v jachetních závodech.
    Hlavní cenou bude plaketa pro nejlepší přístav/středisko v plachetních závodech.
  • Plaketu pádlovacích závodů – získá nejúspěšnější přístav/středisko v závodech v pádlování.
    Hlavní cenou bude plaketa pro nejlepší přístav/středisko v pádlovacích závodech.

Organizační záležitosti a kontakt

• Účast v seriálu o Pohár přístavů
    Do poháru se nemusíte hlásit. Do hodnocení budete zařazeni po přihlášení a absolvování některé z regat nebo závodu v roce 2018.
  • Zařazení závodu do seriálu o Pohár přístavů
    Pokud byste měli zájem nahlásit váš závod nebo regatu do seriálu závodů na rok 2019, neváhejte napsat a váš závod může být také zařazen. Uzávěrka bude 31. 12. 2018.
  • Kontakt na pořadatele
    Olda – Oldřich Pešina