Kategorie: Novinky, Závody

Obrázky z historie

Příspěvek vodních skautů k vodáckému maratónu České Budějovice – Praha.

V 50. letech po zrušení Junáka přešla část vodních skautů v Kolíně do vodáckého oddílu a pokračovala ve vodácké činnosti. Jedním z nich byl i můj otec - Jaroslav Vokřál. Po zprávě o obnovení závodu jsem vyrazil prohledat jeho archív, protože vím, že se závodu také zúčastnil.
V albech jsme objevili několik fotografií a dva pozůstatky cen, které mu po letech zbyly z 22. nebo 23.ročníku a 24. - posledního ročníku závodu v roce 1956. Myslím,že není třeba dodávat žádné jiné komentáře - fotografie jsem ofotil i s původními popisky z jeho alba.

Závod v roce 1956 jel s dalším kolíňákem - Janem Roušavým, který bohužel již není mezi námi. Pan Jaroslav Vokřál oslavil 4.června 2010 80. narozeniny. Jeho poslední fotografii přikládám a doufám, že mu nic nezabrání v tom, abych po tolika letech navštívil alespoň cíl závodu v srpnu 2010.

Ivan Vokřál - Bimbo 5.7.2010