Kategorie: Z našich vod

Zemřel bratr Josef Kříž - Tip

Dorazila k nám smutná zpráva z Opařan, že skautský svět navždy opustil bratr Tip.

Vážené sestry, vážení bratři!
S hlubokým smutkem v srdci oznamujeme, že ve věku 86 let odešel do skautského nebe náš drahý bratr MUDr. Josef Kříž - Tip.

tip

Bratr Tip byl zakladatelem našeho přístavu Třináctka Opařany a skautem tělem i duší v každé době. V profesním životě byl uznávaným odborníkem v oboru dětské a adolescentní psychiatrie. Celý život zasvětil práci v Dětské psychiatrické léčebně v Opařanech a působil také jako soudní znalec a vysokoškolský pedagog.

Především to byl ale člověk s velkým srdcem a obrovskou duševní silou a vůlí, s kterým byla radost BÝT. Mezi námi už navždy zůstává prázdné místo, ale jeho odkaz a krásné vzpomínky zůstávají....

part

Na Tvé další plavbě Ti, bratře, přejeme dobrý vítr do plachet!

za Třináctku Opařany
Marta Diartová