en
Kategorie: Z našich vod

Aktuální vodní skauting

Opět byl rozeslán emailový informační zpravodaj přes infokanály Skautské křižovatky na emaily všem přihlášeným. Přečtěte si ho.

Fotogalerie vodního skautingu

Posláním fotogalerie vodního skautingu je shromažďovat fotografie použitelné pro presentaci vodního skautingu na veřejnosti, v časopisech, na webu i jinde. Úvodní strana http://fotky.zlu­taponorka.com/ tě uvede do možností tohoto sběrného místa. Naplňujme tuto galerii a můžeme si tak připomenout, formou povedených fotografií, již uskutečněné vodácké akce.

Práskni svého kamaráda! Hledáme spolupracovníky na tvorbu metodiky.

Vodní skauti připravují metodiku pro práci s vodáckými doplňky. Do ní je však třeba zpracovat metodické texty a také nápady na plnění aktivit v oddílech. Texty by byly publikovány v Kapitánské poště, jiných časopisech a následně i v metodické příručce. Ochotných autorů a nápaditých kapitánů se nám však nedostává. Pokud bys byl sám ochotný přispět svou pomocí nebo znáš ve svém okolí někoho, kdo je odborníkem na některou z vodáckých oblastí nebo má dobré nápady na vodácké programy a aktivity, práskni nám ho (nebo sebe J). Pošli na adresu vychovna@hkvs.cz jméno a přezdívku, emailový kontakt a oblast odbornosti a my ho sami zkusíme oslovit. Nejedná se o pravidelné přispívání, ale spíše o jednorázovou pomoc se sepsáním konkrétního textu na konkrétní téma, a to spíše kratšího rozsahu.

Konference pomoci vodních skautů

Už jsi zapojen/zapojena do konference vodních skautů, kterí ochotní tu a tam pomoci s drobnějšími úkoly pro blaho vodního skautingu či přijet na nějakou akci jako PTP? Pokud ne, čti dále…

Novinky na stránkách HKVS

LK Drager – poslední šance
Kapitán lodi Drager, již netrpělivě očekává nalodění našich námořnických učňů, avšak dal ještě poslední možnost těm, kteří opomněli na deadline a nestihli se přihlásit. Náš lesní kurz je již naplněn, avšak my se nebojíme naše limity posunout výše. Máte poslední 3 dny a to do středy 25.5.2011 do 23:59, kdy se zvedá nástupní můstek a pak se na palubu již nikdo další nedostane.

Jak HKVS pracoval v květnu
Květnové setkání HKVS bylo jako obvykle plodné. Můžete si přečíst, čím vším jsme se zabývali a co jsme vyřešili.

Navigamus na Youtube
Přípravný tým Navigamu potřebuje pomoct. Chceme využít pro akci i službu youtube, ale konto Navigamus už tam existuje a je zamčené. Nezaložil ho náhodou nějaký prozíravý vodní skaut, aby nám ho nikdo nevzal? Pokud máte jakékoli informace o tomto kontu, ozvěte se nám prosím na info@navigamus.cz

LK Drager s vodním zaměřením volá…
..bimmmm….bam­mm…bimmmm….bam­mm… Zní zvuk zvonu a posádka má poslední možnost nalodit se na dobrodružnou plavbu. Již jen pár chvil a loď vypluje. Kdo zaváhá zůstane na břehu. A může si jen nechat zdát představy, co se asi bude dít za obzorem. Co zažijí odvážní plavci, kteří bez mžiknutí oka vstoupili na palubu a vydávají se na cestu vpřed. Tak již neváhej a rozhodni se přidat k ostatním… www.drager.skau­ting.cz P.

Hlavní kapitanát vydává nový pamětní odznak 20 let práce vodních skautů
Po úspěšném odznaku 10 let práce vodních skautů přicházíme s novou variantou odznaku, který má sloužit jako výraz uznání za deset let souvislého vedení jednotek vodních skautů Junáka v tomto tisíciletí.

Navalis v Praze
Tento víkend proběhne v Praze akce Svatojánské Navalis. Jedná se o slavnost na vodě s hudbou, italskými gondolami a ohňostrojem.

Odznak s vlajkou oddílu
V období I. republiky byly zhotovovány pro vodácké skautské oddíly kovové odznaky ve tvaru vlající vlajky. Tyto pak sloužily k reprezentaci oddílu a byly nošeny zejména na čepičce (vodácký bonbonek atp.), ale i na košili, saku…

Nové číslo Euronautu
Vyšlo další číslo evropského občasníku vodních skautů. Dozvíte se novinky o dění v evropském vodním skautingu.

Termínka vodních skautů

29.-01.05.2011 SKARE na Seči – Sam
01.05.2011 Ko­torský závod (Flotila Liberec)
04.06.2011 Mi­moňské pádlo (Meandry)
15.09.2011 Pohár Svitanice (Kretinka u Letovic) – Olda
28.09.2011 Napříč Prahou – Přes tři jezy
xx.10.2011 Ja­blonecká regata – Logo
xx.10.2011 Orlický Pětitratlon (Hradec Králové) Renča
21.-23.10.2011 Sraz K+K v Plzni

Vzdělávání pro vodní skauty v roce 2011

Podrobnosti hledejte na http://www.hkvs­.cz/ nebo se rovnou ptejte na přes vychovny@hkvs.cz

print Formát pro tisk