en
Kategorie: Z našich vod

Admiralitní plavba na Mazurská jezera

Navažme na dávné tradice a vydejte se s námi o prázdninách pod plachty na Mazury. Nábor zájemců bude v rámci lodní komise na srazu kapitánů, základní intormace si můžete přečíst už teď v tomto článku.

Termín: 14.7.-22.7.2012

Kde: Oblast Mazurských jezer, čili okolí měst Ruciane-Nide, Mikolajki, Gizycko. Severovýchod Polska, jakoby směrem k Litvě. Nejbližší větší města jsou Olsztyn, Bialystok, Suwalki.

Co tam: Lesy a jezera (a průplavy, řeky a podobná vodní díla) – hlavní náplní času by mělo být plachtění s tím, že lodě si půjčíme na místě, detaily budou upřesněny podle možností a složení skupiny. Prý krásná příroda, vodní ptáci, zubři a koníci tarpani (oboje v oborách). Je to oblast, kde sídlil během války Hitler, po okolí jsou porůznu zbytky bunkrů, včetně největšího, Vlčího doupěte (podle fotek stojí za návštěvu). V trochu větším okolí jsou pozůstatky trochu starší války :-), křižácké hrady. Podle všech zpráv je legální volné táboření, spí se tedy volně, případně na lodích.

Jak tam: Hromadnou dopravou vychází nejlépe spojení třemi autobusy (Praha-Varšava-Pisz-Ruciana-Nide, odjezd 20:00, příjezd 12:59). Zpáteční cestu jsem zatím nehledala. Druhá možnost je jet autem/y, pokud je budeme mít k dispozici a někdo je bude ochoten řídit. Znamená to větší mobilitu, Polsko není země ideální na dopravu autobusy. Vzdálenost z Prahy cca1000 km.

 

Za kolik:

Cesta tam a zpět: cca 2x2000 Kč na osobu (varianta bus) / cca 2x3000 Kč na auto (varianta auto, počítám jen benzín)

Půjčení lodi: pro orientaci může sloužit cena za pronájem šestimístné kajutové lodě, což je cca 1800 Kč denně

Jídlo, přístavné, kempovné a jiné turistické požitky: nemá cenu vyčíslovat, záleží, jak moc budeme chtít šetřit/užívat si. 

print Formát pro tisk