Kategorie: Informace o srazech vodních skautů

Registrace na podzimní sraz spuštěna!

Registrace na podzimní sraz spuštěna! Podzimní srazOd dnešního dne běží registrace na podzimní sraz vodních skautů v Havlíčkově Brodě – přihlas se a pojeď s námi také! :)

Online registrace na sraz je možná ode dneška do 3. 11. 2015. Vyplň všechny náležitosti přihlášky a všechny své údaje řádně zkontroluj, než přihlášku odešleš :). Také doplň alespoň přibližný čas, kdy na sraz dorazíš a kdy odjedeš, a zvolený dopravní prostředek.

Účastnický poplatek je stále stejný, a to 350 Kč při včasném zaplacení zálohy nebo 400 Kč při platbě na místě. Nevratnou zálohu 200 Kč je nutné zaplatit do 13. 11. na účet KVS 2300183549/2010. Jako variabilní symbol uveď číslo přístavu nebo střediska a do poznámky pak kód, který obdržíš v potvrzovacím mailu o přijetí přihlášky. Platíš-li za více osob najednou, uveď kódy všech, za které platbu posíláš.

Pro připomenutí:

• Termín srazu: 20. – 22. 11. 2015
  • Místo konání: Základní a Mateřská Škola, Wolkerova 2941, 580 01 Havlíčkův Brod
  • Přihlašování: do 3. 11. 2015 online, v případě jakýchkoli problémů kontaktuj Lůču (Lucie Kolářová) na srazyvs(a)hkvs.cz
  • Platba: nevratnou zálohu 200 Kč do 13. 11. 2015 na účet KVS 2300183549/2010, zbytek na místě
  • Strava: 3 jídla denně od páteční večeře do nedělního oběda (svačiny vlastní)
  • Dotazy: srazyvs(a)hkvs.cz

Program srazu:

Podrobný rozpis programu a další podrobnosti k jednotlivým blokům nalezneš zde, kliknutím na název programu se zobrazíš jeho bližší popis.

Páteční večer uvede hra s názvem Game-book, při kterém budeš plnit akční úkoly v nočním městě. Pro zájemce bude možnost navštívit právě probíhající Jazz Fest. Sobotní dopoledne bude věnováno prezentaci činnosti HKVS a zhodnocení akcí Napříč Prahou - přes tři jezy, SkaRe 2015 a Navigamus 2015, padne i pár slov o KLŠ, NA a kurzu Lodního tesaře

V rámci vzdělávacích programů si určitě vybereš z následujícího:

• zakládání nových oddílů: založit oddíl není úplná hračka, proto ti zde budou poskytnuty důležité rady, jak to provést správně a na nic při tom nezapomenout;
  • propagace oddílu: dobré jméno a pověst oddílu nebo přístavu v jeho okolí jsou nesmírně důležité, ale lze je velice rychle ztratit - tento blok poskytne informace o tom, jak dobré renomé vybudovat, udržovat, šířit i nadále zlepšovat;
  • vedu oddíl sám: diskuze o tom, co a jak dělat či nedělat, když to musíš zvládnout sám - nečekej ale žádnou přednášku, program bude veden formou diskuze zaměřenou na vzájemnou výměnu zkušeností a ta bude tak plodná, jakou si ji udělají sami účastníci;
  • tradiční komise lodní, vzdělávací a výchovná a jejich výstupy;
  • novinky v kmeni dospělých: přehledně a kompletně o tom, co hýbe dospěláckým světem.

Ke každému srazu neodmyslitelně patří i prohlídka města a okolí - ani v Havlíčkově Brodě tomu nebude jinak. Město ležící na řece Sázavě, jehož založení spadá až do 13. století, nejspíš znáš hlavně ve spojení se jménem českého básníka a novináře Karla Havlíčka Borovského, který zde v dětství žil a později studoval na místním gymnáziu. Možná jsi ale ještě neviděl historické jádro města, které je městskou památkovou zónou, městské opevnění, Hnátův pamětní kámen, místní mariánský morový sloup nebo městskou věž, kam rovněž můžeš při své návštěvě Havlíčkova Brodu v rámci programu zavítat. Další možností je pak výlet na Lipnici, hrad ležící  západně od Havlíčkova Brodu, který se tyčí nad stejnojmennou obcí a který nechali vybudovat ve 14. století pánové z Lichtenburka.

A na co se můžeš těšit dále?

• Jamboree 2016: prezentace, povídání a zážitky havlíčkobrodských účastníků celosvětového setkání skautů, které proběhlo v červenci v Japonsku;
  • slackline: dovádění na slackline pro amatéry i zkušenější - kdo dřív přijde, ten dřív chodí;
  • lezecká stěna: pokud se ti nebude chtít poznávat okolní krásy, můžeš se vyřádit na lezecké stěně ve škole;
  • diskuzní kavárna a čajovna: diskuze o různých tématech formou speed-datingu (např. Nová propagační videa Junáka; Hospodaření v přístavu - bojíme se peněz?; Vodní skauti - jen vychováváme děti, nebo chceme ovlivňovat dění i jinde? Nováčkovská zkouška a sliby – přechodové rituály dneška? Junák a migrační vlna – jaký postoj by měl zaujímat Junák?), je možné navrhnout i vlastní témata, občerstvení zajištěno;
  • kapitánská vrba: prostor pro tvé připomínky a návrhy.

V sobotu večer nás také čeká tradiční ples, tentokráte vodnický. Rádi bychom Vás požádali, abyste na ples opět dovezli za přístav jednu cenu do plesové tomboly – děkujeme :)

V průběhu srazu bude k dispozici také stánek JUNu, takže opět budeš mít možnost nakoupit nejrůznější skautské zboží a po domluvě s JUNem vyzvednout objednávky. Přesnou dobu jejich přítomnosti ještě upřesníme.

Pro spořádaný průběh srazu připomínáme pár pravidel:

• Zvířatům je na sraz vstup zakázán – domácí mazlíčky tedy nechej doma.
  • V celém areálu školy se přezouvej.
  • Není možné vracet část účastnického poplatku, např. při nevyčerpání jednoho jídla. Nestandardní případy řešíme individuálně a předem.
  • V celém areálu školy je zákaz kouření a konzumace alkoholu.
  • Přijet na sraz bez přihlášení není možné! Chcete-li přijet i jen na krátkou návštěvu, ohlaste se předem na srazyvs(a)hkvs.cz.
  • Stále měj na paměti skautský zákon, heslo a slib a řiď se jimi.

Pro všechny, kteří se dočetli až sem, dáváme na vědomí: prozatímní rekord v počtu přihlášených hned první den spuštění registrace je šestnáct osob - toho jsme dosáhli u přihlašování na podzimní sraz 2014 v Opařanech, čímž jsme pokořili původní rekord deseti osob u jarního srazu 2014 v Karlových Varech. U registrace na jarní sraz 2015 na Seči se nám šestnáctka trumfnout nepodařila, ale teď by to mohlo vyjít - přijímáte tedy výzvu? Podaří se nám rekord opět překonat? :)

My upřímně věříme, že ano :)

Těšíme se na Vás!

Přípravný tým srazů VS