en
Kategorie: Informace o srazech vodních skautů

Registrace na podzimní sraz 2016 spuštěna!

Registrace na podzimní sraz 2016 spuštěna!Podzimní sraz Dneškem spouštíme registraci na podzimní sraz VS 2016 ve Žďáru nad Sázavou! Máš možnost se přihlásit do 13. listopadu. Více informací v článku.

Ode dneška běží přihlašování na podzimní sraz VS ve Žďáru nad Sázavou přes známý přihlašovací online formulář - registrovat se můžeš do 13. listopadu. Opět připomínáme: než přihlášku odešleš, zkontroluj všechny údaje, doplň nám přibližný čas a způsob svého příjezdu a odjezdu a v případě jakýchkoli problémů se obracej na srazyvs@hkvs.cz. Při cestě do Ždáru se ti určitě bude hodit tabulka spolujízdy – domluv si s někým společnou jízdu na sraz nebo zpět domů.

Účastnický poplatek je stále stejný, a to 350 Kč při zaplacení celé částky nebo nevratné zálohy do 18. listopadu 2016 na účet KVS 2300183549/2010 a zbytku na místě. Jako variabilní symbol uveď číslo přístavu nebo střediska a do poznámky pak kód, který obdržíš v potvrzovacím mailu o přijetí přihlášky. Platíš-li za více osob najednou, uveď kódy všech, za které platbu posíláš. Budeš-li platit celý poplatek přímo na místě, pak činí 400 Kč.

Letos jsme pro tebe již podruhé připravili předprogram – přečti si informace a zapoj se také!

Tradiční je také náš přihlašovací rekord – nejvíce se Vás přihlásilo hned v první den registrace 27, a to na minulý sraz ve Znojmě. Trumfnete to znovu…? Fandíme Vám! :-)

 

Pro připomenutí:

 • Termín srazu: 25. – 27. listopadu 2016
 • Místo konání: Gymnázium Žďár nad Sázavou, Neumannova 1693/2, 591 01 Žďár nad Sázavou
 • Přihlašování: do 13. listopadu 2016 online, v případě jakýchkoli problémů kontaktuj Lůču (Lucie Kolářová) na srazyvs@hkvs.cz
 • Cena a platba: 
 • Strava: 3 jídla denně od páteční večeře do nedělního oběda (svačiny vlastní)
 • Dotazy: srazyvs@hkvs.cz
  • Nevratnou zálohu 200 Kč je nutné zaplatit do 18. listopadu 2016 na účet KVS 2300183549/2010, zbytek doplatíš na místě.
  • Můžeš rovnou zaplatit celou částku 350 Kč - opět do 18. listopadu 2016 na účet KVS 2300183549/2010.
  • Při platbě na místě (pokud jsi neuhradil zálohu) je cena srazu 400 Kč.
  • Pro nečleny Junáka je cena srazu navýšena o 225 Kč.

 

Program srazu:

Před popisem programu pro vyřizujeme jeden vzkaz od zázemí: Jsme na Vysočině a může zde sněžit opravdu od října do května, takže na konci listopadu může být Žďár i pod sněhem, když bude hezky! Přizpůsobte tedy tomu věci, které si s sebou budete brát :)

Opět je pro tebe připraven podrobný rozpis programu a podrobnosti k jednotlivým blokům. Přečti si, prosím, pozorně anotace k programům, abychom později předešli nedorozuměním – zobrazíš je, když v programu najedeš kurzorem myši na jejich název.

Pátek zahájíme klasickým přivítáním na srazu a pro zájemce také zahřívacím kolem předsněmovní diskuze. Pokud bys raději ale obdivoval večerní Žďár nad Sázavou, určitě se zúčastni mafiánské hry ve městě pod taktovkou pořadatelů (na sebe věci, u kterých nebudeš litovat zašpinění a šátek, užitečná může být tužka, papír a čelovka. Oficiální zahájení srazu proběhne v sobotu ráno, hned po něm budou následovat volby komisí a předsněmovní diskuze před Valným sněmem 2017. Na ty za námi přijede náčelní Eva Měřínská - Evička, aby se s námi podělila o aktuální informace v celostátně vyhlášených tématech diskuzí:

 • Podpora výchovné činnosti
 • Strategie Junáka do roku 2022 – co se událo v prvním roce a půl?
 • Dospělí v organizaci
 • Měnící se společnost a Junák – český skaut v ní

Pro hladký a bezproblémový průběh diskuzí si předem nastuduj témata, jichž se chceš zúčastnit – všechny informace najdeš na Křižovatce (je nutné přihlášení). Pokud tě ale záležitosti kolem předsněmovních diskuzí zvlášť nelákají, máš možnost protáhnout svaly a kosti zařáděním na slackline nebo v případě špatného počasí hraním míčových her (ty by probíhaly v tělocvičně, takže si s sebou přibal vhodnou obuv).

Po obědě bude následovat hlavní událost srazu, volby do HKVS, které zaberou podstatnou část soboty. Pokud nejsi delegátem, je možné se voleb zúčastnit jako divák. Pokud se vůbec neplánuješ zúčastnit voleb, máš možnost se zúčastnit prohlídky hostujícího města a jeho okolí, která ke každému srazu neodmyslitelně patří. Pro zajímavost – počátky Žďáru nad Sázavou, města ležícího v srdci Českomoravské vrchoviny, sahají až do 12. století, kdy zde na zemské obchodní stezce stála tržní osada u brodu přes řeku Sázavu. Naplánována je pro tebe návštěva Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, což je památka na seznamu UNESCO, a jeho přilehlého okolí (s sebou si přibal cca 40 Kč na vstup a autobus - ještě upřesníme) nebo komentovaná prohlídka místní hasičské zbrojnice.

hora

 

Mimoto jsou pro tebe nachystány další programy:

 • Skautský dobrý skutek - popovídat o akci, kterou pořádá Junák v období od 25. dubna do 1. května, přijde koordinátorka projektu Kristýna Menclová. Dozvíš se, o co se jedná, jak se můžeš zapojit, jak se přihlásit,…
 • Vlajková etiketa vol. 2 - jedno Vezírovo povídání o vlajkách Ti nestačilo, tak si letos můžeš přijít pro nášup! Program je vhodnější spíše pro ty, kteří se zúčastnili první přednášky - tentokrát se půjde do větší hloubky, do větších detailů.
 • Na pokec o roverech - pozvání na sraz přijal člen Roverského odboru Jakub Varga - Koudy, který přednese zajímavou přednášku o regionálním roveringu a zároveň zodpoví všechny Tvé dotazy o této výchovné kategorii Junáka.
 • Vojenský výcvik – s vojákem z povolání se připrav vyzkoušet své survival skills, s sebou oblečení, které se může ušpinit, propotit, zničit.

Součástí podzimních srazů jsou již tradiční plesy – ten letošní bude na téma První republika, tak si hlavně nezapomeň přibalit kostým – už nyní se na něj těšíme! Zároveň prosíme, aby si každý přístav dovezl jedno cenu do plesové tomboly. V neděli před odjezdem pak proběhne stejně jako minule program Kapitánská vrba – máš-li jakékoli připomínky a návrhy pro hlavní kapitanát, máš poslední šanci je předložit.

V průběhu srazu bude k dispozici také stánek JUNu, takže opět budeš mít možnost nakoupit nejrůznější skautské zboží a po domluvě s JUNem vyzvednout objednávky. Přesnou dobu jejich přítomnosti ještě upřesníme.

 

Pro spořádaný průběh srazu připomínáme pár pravidel:

 • Zvířatům je na sraz vstup zakázán – domácí mazlíčky tedy nechej doma.
 • V celém areálu školy se přezouvej.
 • Není možné vracet část účastnického poplatku, např. při nevyčerpání jednoho jídla. Nestandardní případy řešíme individuálně a předem.
 • V celém areálu školy je zákaz kouření a konzumace alkoholu.
 • Přijet na sraz bez přihlášení není možné! Chcete-li přijet i jen na krátkou návštěvu, ohlaste se předem na srazyvs@hkvs.cz.
 • Stále měj na paměti skautský zákon, heslo a slib a řiď se jimi.

 

Těšíme se na Vás!

Přípravný tým srazů VS 

print Formát pro tisk