en
Kategorie: Informace o srazech vodních skautů

Registrace na jarní sraz 2016 spuštěna!

Podzimní srazDneškem spouštíme registraci na jarní sraz VS 2016 ve Znojmě! Máš možnost se přihlásit do 20. března. Více informací v článku.

Ode dneška běží přihlašování na jarní sraz VS ve Znojmě – online přihlašovací formulář najdeš zde, registrovat se můžeš do 20. března. Opět připomínáme: než přihlášku odešleš, zkontroluj všechny údaje, doplň nám přibližný čas a způsob svého příjezdu a odjezdu a v případě jakýchkoli problémů se obracej na srazyvs@hkvs.cz.

Účastnický poplatek je stále stejný, a to 350 Kč při včasném zaplacení zálohy nebo 400 Kč při platbě na místě. Nevratnou zálohu 200 Kč je nutné zaplatit do 21. března na účet KVS 2300183549/2010. Jako variabilní symbol uveď číslo přístavu nebo střediska a do poznámky pak kód, který obdržíš v potvrzovacím mailu o přijetí přihlášky. Platíš-li za více osob najednou, uveď kódy všech, za které platbu posíláš.

Již víš, že letos jsme pro tebe připravili předprogram! Všechny informace a jeho zadání nalezneš zde.

Tradiční je také náš přihlašovací rekord – nejvíce se Vás přihlásilo hned v první den registrace 22, a to na minulý sraz v Havlíčkově Brodě. Trumfnete to znovu…? Fandíme Vám! :-)

 

Pro připomenutí:

 • Termín srazu: 1. – 3. dubna 2016
 • Místo konání: Základní škola Znojmo, Mládeže 1000/3, Znojmo 669 02
 • Přihlašování: do 20. března 2016 online, v případě jakýchkoli problémů kontaktuj Lůču (Lucie Kolářová) na srazyvs(a)hkvs.cz
 • Platba: nevratnou zálohu 200 Kč do 21. března 2016 na účet KVS 2300183549/2010, zbytek na místě
 • Strava: 3 jídla denně od páteční večeře do nedělního oběda (svačiny vlastní)
 • Dotazy: srazyvs(a)hkvs.cz
 

Program srazu:

Podrobný rozpis programu a další podrobnosti k jednotlivým blokům nalezneš zde. Přečti si prosím pozorně anotace k programům, abychom později předešli nedorozuměním – zobrazíš je, když v programu najedeš kurzorem myši na jejich název.

Páteční večer bude netradiční – ve škole se pouze ubytuješ, načež všichni zamíříme na základnu hostitelů, znojemských vodních skautů, kde se bude podávat večeře a zároveň bude probíhat deskohraní, vzájemná výměna zkušeností a diskuze. Sobotní dopoledne bude věnováno tradiční prezentaci činnosti HKVS a informacím k akcím Napříč Prahou - přes tři jezy a SkaRe 2015. Zároveň bude vyhlášen výsledek předprogramu.

Věz, že letošní sraz bude hostit hned několik vzácných hostů, kteří ti mohou pomoci řešit trampoty i lapálie se skautskou činností či tě něco zajímavého naučit – jejich programy budou rozhodně stát za to! Určitě si vybereš z následujícího:

 • Financování kluboven a tábořišť: první zajímavý host – Ještěr (alias Hodinový skaut) Ti poradí, jak shánět finance na správu základen.
 • Jak shánět peníze?: Ještěr opět poradí, tentokrát s tím, jak napsat projektovou žádost.
 • SkautIS v oddílech: SkautIS pro některé bývá zlým pánem a další vzácný host, Jerry z Ústředí, poradí, jak z něj udělat dobrého sluhu.
 • Fotografický workshop: pořízení dobré fotografie není hračka – zjistíte, jak na to.
 • Rukodělky: předvedeme zajímavé nápady na tvořivou činnost a také překvapivé materiály, z nichž se dá kreativně vyrábět.
 • Vlajková a nástupová etiketa: děláme to všichni, ale děláme to správně…? Dozvíte se právě zde :-).
 • Tradiční komise lodní, vzdělávací a výchovná a jejich výstupy: na Vaši žádost letos zkoušíme nový systém – komise se nikde nepřekrývají, takže se můžeš zúčastnit všech.
 • Diskuzní kavárna/čajovna: opět jsme připravili několik zajímavých témat, nad nimiž si budeš s dalšími účastníky srazu lámat hlavu a diskutovat, samozřejmě při hrníčku dobré kávy či čaje a s něčím sladkým k zakousnutí.

Ke každému srazu neodmyslitelně patří i prohlídka města a okolí – ani ve Znojmě tomu nebude jinak. Historické město leží na řece Dyji, již v 8. století našeho letopočtu se zde nacházelo na svou dobu rozsáhlé hradiště a ve 13. století se Znojmo stalo prvním královským městem na Moravě. Určitě znáš Znojmo pro jeho vyhlášené víno a okurky. Krásy Znojma budeš moci poznat při návštěvě radniční věže a známého znojemského podzemí. Zde si můžeš vybrat klasickou nebo adrenalinovou cestu – záleží, na co se cítíš. V těsné blízkosti Znojma leží jediný moravský národní park, a to NP Podyjí. O tom, proč chráníme přírodu nejen v údolí řeky Dyje, se dozvíš během soboty. Naším hostem bude Tomáš Vrška, který dopoledne povede zajímavou přednášku a diskuzi nejen o tomto chráněném území a odpoledne nás do divočiny NP přímo zavede.

Pokud jsi již Znojmo viděl nebo tě neláká poznávat místní krásy, připrav se na boj o život! Dalším hostem totiž bude Martin Jung známý hlavně jako Maťo – tento instruktor nejrůznějších bojových umění, tě dobře naučí základy sebeobrany. Tento seminář má trvat 3 hodiny, takže ti po něm zbyde čas, abys po cvičení nabral sílu nebo i na procházku po městě. V případě velkého zájmu je možné uskutečnit dva tyto semináře po 2,5 hodinách.

Žádali jste o více vodních programů… a my samozřejmě vyhovíme :) Na sobotní odpoledne je připraveno splutí Dyje – úsek vidíte na mapce:

mapa Dyje

 

Pro ty, kteří by o vodě spíše raději debatovali, jsou připraveny zajímavé přednášky:

 • Bezpečnost na tekoucí vodě: shlédneš zajímavá videa o tom, jak bezpečně na vodu.
 • Eskymácký obrat teoreticky: všem známý eskymák není nic lehkého, pokud nevíš, jak na to -  v tomto bloku se to dozvíš.
 • Zahraniční vodácké putovní tábory: jak se jezdí na puťáky mimo ČR?

V neděli před odjezdem proběhne stejně jako minule program Kapitánská vrba – máš-li jakékoli připomínky a návrhy pro hlavní kapitanát, máš šanci je předložit.

V průběhu srazu bude k dispozici také stánek JUNu, takže opět budeš mít možnost nakoupit nejrůznější skautské zboží a po domluvě s JUNem vyzvednout objednávky. Přesnou dobu jejich přítomnosti ještě upřesníme.

Jelikož je Znojmo pro všechny trochu z ruky, rozhodně se Vám bude hodit tabulka spolujízdy, abyste si mohli domluvit společné cesty, odjezdy a srazy. Odkaz na ni přikládáme zde.

 

Pro spořádaný průběh srazu připomínáme pár pravidel:

 • Zvířatům je na sraz vstup zakázán – domácí mazlíčky tedy nechej doma.
 • V celém areálu školy se přezouvej.
 • Není možné vracet část účastnického poplatku, např. při nevyčerpání jednoho jídla. Nestandardní případy řešíme individuálně a předem.
 • V celém areálu školy je zákaz kouření a konzumace alkoholu.
 • Přijet na sraz bez přihlášení není možné! Chcete-li přijet i jen na krátkou návštěvu, ohlaste se předem na srazyvs(a)hkvs.cz.
 • Stále měj na paměti skautský zákon, heslo a slib a řiď se jimi.

 

Těšíme se na Vás!

Přípravný tým srazů VS

print Formát pro tisk