Kategorie: Informace o srazech vodních skautů

Podzimní sraz vodních skautů 2021 hledá svého pořadatele

sraz VS Pro sraz vodních skautů pořádaný 12.-14. 11. 2021 hledáme pořadatele.

Doufáme, že bude moci proběhnout podzimní sraz v termínu 12.–14. 11. 2021. Jsme si vědomi toho, že epidemická situace je nejistá a  asi v  tuto chvíli nejde odhadnout, jaké budou v  listopadu podmínky jak účasti, tak samotného pořádání. Přesto bychom to chtěli zkusit a hledáme pořadatele, který do tohoto rizika s  námi půjde, neboť společné osobní setkání považujeme za důležité a  nechceme to vzdát už nyní. Předpokládáme, že se domluvíme na společném postupu včetně krizového scénáře a zajistíme, že tým neponese žádné finanční ztráty v  případě jeho zrušení. Není ani nutné držet všechny standardy, jistě se dá z  mnoha věcí slevit – zkuste o  pořádání srazu popřemýšlet a neváhejte se ptát na jakékoliv nejasnosti. Nikdy jste na srazu nebyli a nevíte, co je to za akci? Na srazu vás čekají vodácké programy jak teoretické, tak praktické, věnujeme se zejména tématům z  okruhu kapitánské zkoušky, kde můžete načerpat nebo prohloubit své znalosti a  dovednosti. Nezapomínáme na aktuální témata v Junáku z různých oblastí, jak výchovných, určených zejména pro vedení oddílů, tak technicko-hospodářských hlavně pro činovníky přístavů a středisek, nebo vzdělávacích pro lektory různých kurzů. Jak se pořádá sraz? Sraz je pokaždé jinde. Pořadatelé srazu se obvykle dělí na dva menší týmy – tým programu, který je stabilní a  pracuje dlouhodobě, a  tým zázemí, který má na starosti vždy jeden konkrétní sraz. Co obnáší pořádání srazu pro tým zázemí? Najdete v manuálu pro tým zázemí. Bylo zvykem, že tým zázemí je pár jednotlivců nebo celý přístav z  místa, kde se má sraz pořádat. Nemusí to tak ale být, pokud chcete uspořádat sraz na zajímavém místě, které znáte, nemusí to být nutně vaše domovské město. Je ale důležité zmínit, že pořádání ve vlastním přístavním městě přináší značné výhody, jak z hlediska logistiky, tak z pohledu pracovních sil ve formě roverů a starších skautů.

Stručné informace o tom, co obnáší pořádat sraz vodních skautů najdete také zde: https://vodni.skauting.cz/sraz-vs-usk .

Neváhejte nás kontaktovat na srazyvs@hkvs.cz či mustek@hkvs.cz. Těšíme se na úspěšnou spolupráci!