Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla únorová Kapitánská pošta!

KP2021/02Se zpožděním přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Nezapomeňte si před Skare změřit plochy plachet, ukážeme vám, jak na to. Chcete se naučit na vodě? Nebo vám jen chybí kvalifikace? Je tu Kapka HKVS 2021 a Kapitánské zkoušky 2021. Chystáte se vyrobit oddílový prapor či vlajku? Inspirujte se! Kapitánská pošta přináší také další tipy na program v přírodě a na schůzky, když se zatím nemůžeme scházet. Pokud se chystáte vyrobit výdřevu pro P550, dočtete se, jak na to. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v únorové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

Úvodník
Zprávy z HKVS
Vodácké desetikoruny
Mod/kré stránky

Kdo se podílel na loňských číslech Kapitánské pošty?
Jaromír Kubec – Neptun
Skare – příloha pravidel o měření a posuzování plochy plachet
Jak je to se samostatným pohybem posádek na vodě?
Od praporu k vlajce – od vlajky k praporu vodních skautů

Metodika a programové tipy

Výdřeva lodi P550
Vzhůru do bažin
Skauting na dálku
Pro duši

Z našich vod

Štěstí přeje připraveným – Klubovna roverů přístavu RETRA Brandýs

Kurzy

Kapka HKVS 2021
Kapitánské zkoušky 2021

Proudem paragrafů – Plavební komory
Mokré dějiny zemí koruny české XLV. – Akce Neptun

Termínka

Pravidla Skare 2020–2022 – technická novela

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 30. 3. 2020.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuvodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty