Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla říjnová Kapitánská pošta!

KP2022/10Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Jaký bude program Podzimního srazu VS v Třebíči? Nezapomeňte se přihlásit a přijet! Už máte diář na příští rok? Objednejte si nový Diář vodních skautů na rok 2022/2023! Přinášíme tipy, jak učit skauty a skautky záchranu tonoucího. A nemáte-li daleko do Prahy, přihlaste se na akreditovaný Kurz vodních záchranářů. Dozvíte se také, co odhalila snížená hladina Orlíku ve Vltavě, jaké byly některé letošní kurzy, nebo kdo je na řece pánem – zda rybáři, nebo vodáci. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v říjnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS

• Podzimní sraz vodních skautů v Třebíči 11.–13. 11. 2022
  • Neztrať přehled – vyšel Diář vodních skautů
  • Námořní slepota
  • Kurz vodních záchranářů

Metodika a programové tipy

• Jak na trénink záchrany na bazénu?
  • Příroda – Cheekyjay

Z našich vod

• ČLK SEALs
  • Vzdělávání vedoucích na divoké vodě
  • Ztracená Vltava

• Proudem paragrafů – Vodáci vs. rybáři – nejen právní pohled z obou stran
  • Mokré dějiny zemí koruny české LIII – Když je vody moc
  • Termínka

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu https://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 11. 2021.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty