Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla říjnová Kapitánská pošta!

KP2020/10Pozdě, ale přece… přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Víte, jakou mají vaše plachty na P550 skutečnou velikost? Přeměřte si je dle návodu! Co dělat místo schůzek a výprav, když se nemůžeme scházet? Přinášíme zdroje inspirací a pár tipů. Jak se letošní akce vypořádaly s protiepidemickými opatřeními a jaké nakonec byly? Přečtěte si reportáže z Kapitánské lesní školy, ze Skare a ze Třech jezů. Nakoukněte do padesátých let v povídce Fredyho Schuberta o 38. oddíle VS. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v dubnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

Úvodník
Zprávy z HKVS
Vodácké desetikoruny

Aktuálně

Velikost plochy plachet skautských lodí: kodifikace metodiky a výzva k přeměření
Matrosky na skladu v Junshopu
Vzpomínka na Karla Rumla – Sergeje (1928–2020)

Metodika a programové tipy

Co dělat místo schůzek a výprav, když se nemůžeme scházet?
„Skaut appka“ se mění na „Levitio“ a přináší podcasty – tak poslouchej!
Baťův kanál

Z našich vod

Z deníku instruktorů Kapitánské lesní školy vodních skautů 2020
Letní běh Kapitánské lesní školy 2020
Tříjezový víkend Kapitánky očima účastníka
Víkend divoké vody očima dítěte
Napříč Prahou – přes tři jezy 2020
Prahou s rouškou – přes tři jezy bez roušky
Bulvár o Třech jezech
Skare 2020 na Dlouhém rybníce

Proudem paragrafů – Jak na molo?

38. pražský oddíl vodních skautů 1953–1955

Mokré dějiny zemí koruny české XLIII. – Štěchovický poklad

Termínka

Výsledky Skare 2020

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 10. 11. 2020.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuvodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty přeje klidný podzim!