Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla prosincová Kapitánská pošta!

KP2022/10Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Potřebuješ ty nebo někdo z vedení oddílu kapitánskou zkoušku? Přihlaste se na víkendový kapitánský kurz, který touto formou pořádáme poprvé! S oddílem nebo samostatně do servistýmu můžete vyrazit na mezinárodní jamboree s vodáckým programem AQUA 2023 na Slovensko. Dobrodružství do skautingu, zejména do vodního, rozhodně patří. Jak ale nastavit potřebnou rovnováhu, aby aktivita přinesla dostatečnou výzvu a současně, abychom ošetřili možná rizika? Přinášíme první část tématu Řízení rizika, kterému se budeme věnovat i v následujících číslech a také na srazech VS. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v prosincové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Vodácké desetikoruny

• Víkendový kapitánský kurz 2023
  • Poď na AQUA 2023!
  • Odešel bratr Čil

Metodika a programové tipy

• Dobrodružství a řízení rizika
  • Příroda – Cheekyjay

Z našich vod

• Otava trochu jinak
  • ČLK SEALs
  • ZZA Perla
  • Mokré dějiny zemí koruny české LIV – Nevydržela
  • Termínka

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuhttps://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 1. 2023.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty přeje příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce dobrý vítr do plachet a přiměřeně vody v řekách ;-)