Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Vyšla dubnová Kapitánská pošta!

KP2023/04Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Po Evropě organizují vodní skauti téměř každý rok nějakou větší akce, na kterou můžete přijet se svým oddílem. Vyrazíte taky? Stačí si vybrat a přihlásit se! Jak to bude dál s vodáckým vzděláváním, když se teď připravují ve vzdělávání změny? Přečtěte si, nad čím HKVS přemýšlí a zapojte se taky!

Dobrodružství do skautingu, zejména do vodního, rozhodně patří. Ale co když se něco stane? Z chyb se máme učit, povíme si, jak na to. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v dubnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Mod/kré stránky

• Mezinárodní akce vodních skautů
  • Možnosti začlenění vodáckého vzdělávání do celkové reformy
  • AQUA 2023
  • Chtěl by sis zaplachtit se skauty z celé Evropy?

Metodika a programové tipy

• Dobrodružství a řízení rizika (3): Když už se něco stane
  • Příroda – Cheekyjay

• Mokré dějiny zemí koruny české LVI – Stod
  • Termínka

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuhttps://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 5. 2023.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty