Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla dubnová Kapitánská pošta!

KP2021/10Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Navigamus je za dveřmi! Přečtěte si poslední informace. Odpovídáme na dotazy k vyhlášce O bezpečnosti při pořádání vodáckých akcí. Jak trénovat ovládání lodi? Postavte si slalom! Budou na táboře děti vařit samostatně? Připravte pro ně kuchařku! Přinášíme tipy, jak na to. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v dubnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Mod/kré stránky

• Pístovická střela
  • Navigamus 22 – informace
  • Navigamus 22 – Shrnutí programové části
  • Navigamus 22 – Doprovodný program
  • Vyhláška O bezpečnosti při pořádání vodáckých akcí – nejčastější otázky a praktické tipy
  • Posílit družinový systém díky workshopům! Vyber si termín

Metodika a programové tipy

• Jak postavit slalom
  • Táborová kuchařka
  • Příroda – Cheekyjay

Z našich vod

• Košátecký potok

• Mokré dějiny zemí koruny české LI (= 51) – Naše mosty
  • Termínka

• Vodácké doplňky (kompetence)

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuhttps://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 5. 2022.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty