Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla dubnová Kapitánská pošta!

KP2021/02S malým zpožděním přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Chcete se naučit na vodě? Přinášíme nabídku akreditovaných vodáckých kurzů se zajímavou slevou. Kapitánská pošta nabídne metodiku také další tipy na program ve vodě, který se bude bude hodit před tábory. Uniknout by neměly ani tipy skautingu na dálku, když se zatím nemůžeme scházet. Ještě jste se nepustili do příprav na tábor? Pomůžeme – máme připraveny tipy na vodácké etapové hry. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v dubnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Vodácké desetikoruny
  • Mod/kré stránky

• Pístovická střela
  • Benátská noc a loděnice Pístovice
  • Akreditované vodácké kurzy se slevou
  • Oddíl vodních skautů od A od Zet

Metodika a programové tipy

• Umějí členové a členky Vašeho oddílu plavat?
  • Ty voděnko čistá, omýváš břehy, kořeny, kamení, omyj i mne, hříšné stvoření
  • Příroda v jarním rozpuku – budete u toho?
  • Skauting na dálku
  • Blíží se tábory – tipy na vodácké etapové hry
  • Na bazén s benjamínky a jejich rodiči

Proudem paragrafů – Odběr povrchových vod
Mokré dějiny zemí koruny české XLVI. – Naši mořeplavci

Termínka

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 30. 5. 2020.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty