Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla dubnová Kapitánská pošta!

KP2020/04Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Vydejte se s námi Na dobrou stopu! Film lze využít jako program i teď, když je běžná oddílová činnost pozastavena a scházet se můžeme jen online. Nebo si vyberte cokoliv jiného z přehledu Skauting na doma. Můžete zkusit i seznámit vaše svěřence s rybami a zasoutěžit si o pěkné plakáty do klubovny, nebo vymýšlet různé situace, kde je potřeba poskytnout pomoc, ale nejprve je nutné se rozhlédnout. KLŠVS 2020 je stále ještě otevřená pro pár posledních zájemců, rozhovor s Dášou může pomoci se rozhoupat. Jaký byl první rok pod plachtami Černé eskadry? Jaké bude pokračování? To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v dubnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?
Úvodník
Zprávy z HKVS
Vodácké desetikoruny
Mod/kré stránky

Metodika

Vydejte se s námi Na dobrou stopu!
Příroda okolo vody – ryby
Skautský program na doma
Nevběhni do nebezpečí

Rok pod plachtami Černé eskadry
Pozvánka na Kapitánskou lesní školu vodních skautů

Z našich vod

Zrození Tety – výroba netradiční P550
Štěstí přeje připraveným – Základna „Vodárna“ přístavu Racek Žďár nad Sázavou

Ze slovenských vod

AQUA 2020 + COVID-19 = AQUA 2021

Rozhovor

„Za mnou mohou frekventanti přijít s čímkoliv,“ říká Dáša, zástupkyně vůdce KLŠVS 2020

Proudem paragrafů

Mokré dějiny zemí koruny české XLI. – Čechofracht a ČPN aneb Příběhy tří námořních lodí

Termínka

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 10. 5. 2020.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty