Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla červnová Kapitánská pošta!

KP2021/10Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Vyšly revidované Plavby Čolka a Žabky. Co se změnilo? Čtěte dále! Plachtíte v oddíle? Možná se vám bude hodit návod na malý model oplachtění, nebo několik plachetních her. Při sestavování jídelníčku na tábor nezapomeňte na to, co jste se v průběhu roku dozvěděli. Přinášíme shrnutí a jídelníček pro inspiraci. Najdete zde také tipy na užitečné aplikace, pokud s sebou nechcete nosit atlasy hmyzu či obojživelníků a plazů. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v červnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Mod/kré stránky

• Vyšly nové Plavby Čolka a Žabky

Metodika a programové tipy

• Model oplachtění P550
  • Jídelníček na tábor
  • Příroda – Cheekyjay
  • Výběr plachetních her
  • Bichlím odzvonilo, začni léto s Biorecords

Z našich vod

• Využijí vodní skauti Plavčíka?
  • Jak jsme na tom s družinovým systémem?
  • Zahajovací a plachetní víkend Kapitánské lesní školy

• Mokré dějiny zemí koruny české LII (= 52) – Dřevo přes vodu
  • Termínka

• Výsledky Skare 2022

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu https://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 31. 8. 2021.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty přeje vydařené prázdniny!