Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla červnová Kapitánská pošta!

KP2020/06Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Přečtěte si doporučení pro letošní tábory, zejména putovní. Projděte si vodácké projevy kompetencí vlčat a žabiček, které nám říkají, co by děti v tomto věku měli z vodáckých dovedností zvládnout. Probíhá revize Plaveb Čolka a Žabky, do které se můžete zapojit. V rozhovoru s Renčou se dozvíte, jak přišly Štiky z Hradce Králové ke své Štičí vile. Jak plnit nové odborky pro žabičky a vlčata Vodáka/Vodačku a Plavce/Plavkyni? Proč by téma menstruace nemělo být ve vodáckých oddílech tabu? Jak plánujeme letošní Tři jezy? Jaké bude téma Navigamu? To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v dubnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

Úvodník
Zprávy z HKVS
Tábory 2020
Vodácké desetikoruny
Mod/kré stránky

Metodika a programové tipy

Revize Plaveb Čolka a Žabky a vodácké kompetence žabiček a vlčat
Jak plnit nové odborky pro žabičky a vlčata Vodáka/Vodačku a Plavce/Plavkyni?
Příroda okolo vody – Vodní čarování
Proč by téma menstruace nemělo být ve vodáckých oddílech tabu?
První pomoc – člověk v bezvědomí

Závod Napříč Prahou – přes tři jezy 2020 se blíží
NAVIGAMUS 2021

Z našich vod

Představuje se 3. oddíl Ledňáčci, přístav Černý čáp Opava
Persenik svépomocí
Štěstí přeje připraveným – Štičí vila
ČLK SEALs – Úvodní online setkání
Ke stavbě P550 – oplachtění ze stavebnice
Vzpomínková akce v Lounech na skautského vůdce
Kam vyrazit na plavbu? Na Mazury

Proudem paragrafů

ALMA MATER vodních skautů – historie Kapitánské lesní školy

Mokré dějiny zemí koruny české XLII. – Vltavská kaskáda

Termínka

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 10. 9. 2020.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty přeje vydařené prázdniny!