Kategorie: Novinky, Články o vzděl. akcích

Vstupte do vodáckého světa s Jihočeskou Kapkou 2024!

Jihoceska Kapka Směrnice Junáka pro akce na vodě zdůrazňuje důležitost kvalifikace pro bezpečné a zodpovědné vedení akcí na vodě. Zkouška vodáckého minima je základem pro každého skauta, který chce vést nebo se účastnit akcí na vodě, a to nejen pro získání potřebných dovedností, ale i pro zajištění bezpečnosti všech účastníků. Tento kurz vám poskytne nejen potřebné vědomosti a certifikaci, ale také praktické zkušenosti pod dohledem zkušených instruktorů.

Pozor všichni vodní skauti a skautky! Kurz Jihočeská Kapka 2024 je příležitostí pro všechny odvážlivce ve věku 15 až 99 let, aby rozšířili své vodácké obzory, ať už je nováček nebo zkušený vodák. Tento kurz je otevřeným dobrodružstvím pro všechny, kteří touží zdokonalit své dovednosti a znalosti v oblasti vodní turistiky.

Co kurz nabízí:

Online příprava: seznámíte se s teorií potřebnou pro praktické víkendy a závěrečnou zkoušku.

Praktické dovednosti: během víkendů ve Strakonicích a v Bechyni se zaměříme na praxi na vodě, záchranu, organizaci vodáckých akcí, metodiku a práci s rizikem.

Zkušení instruktoři: instruktorský tým vás provede procesem získávání a ověřování dovedností, připraví vás na řešení krizových situací a seznámí vás s právními předpisy vztahujícími se k pořádání vodáckých akcí.

Rozšiřování vodáckých kontaktů: setkání s vodáky z různých oddílů obohatí vaše zkušenosti a vytvoří nové přátelské vazby.

Co získáte:

Certifikát „Zkouška vodáckého minima“.

Osvědčení o absolvování „Kurzu vodní turistiky“ akreditovaného MŠMT po úspěšném složení zkoušky.

Proč absolvovat Zkoušku vodáckého minima?

Směrnice Junáka – českého skauta pro akce na vodě zdůrazňuje důležitost této kvalifikace pro bezpečné a zodpovědné vedení akcí na vodě. Zkouška vodáckého minima je základem pro každého skauta, který chce vést nebo se účastnit akcí na vodě, a to nejen pro získání potřebných dovedností, ale i pro zajištění bezpečnosti všech účastníků. Tento kurz vám poskytne nejen potřebné vědomosti a certifikaci, ale také praktické zkušenosti pod dohledem zkušených instruktorů.

Podmínky účasti

1. věk nejméně 15 let,
  2. souhlas vedoucího střediska a vyjádření vedoucího výchovné jednotky, ve které je uchazeč členem,
  3. uplave bez přestávky 200 m jedním plaveckým způsobem a uplave 10 m pod vodou bez protnutí hladiny,
  4. získání čekatelské nebo vůdcovské zkoušky (před dnem zakončení zkoušky, k doložení postačí záznam kvalifikace ve skautISu).

Tým:

Lukáš Bíca – Šotek (plavání a záchrana tonoucích, hydrologie, vodní stavby, meteorologie, plavidla poháněná pádly, kanoistika – technika a taktika jízdy, bezpečnost a záchrana)

Lucie Fuka Kolářová – Lůča (plavání a záchrana tonoucích, kanoistika – technika a taktika jízdy, bezpečnost a záchrana, příprava a vedení vodácké akce)

Jan Mrkos – Hondzik (plavání a záchrana tonoucích, právo)

Michal Mašík – Mozek (plavidla poháněná pádly, kanoistika – technika a taktika jízdy)

Petr Kolář – Pítrs (organizace a zázemí kurzu, praktický výcvik na kurzu)

Termíny: 14. 5. online, 23.–26. 5. ve Strakonicích, 20.–22. 9. v Bechyni

Cena: 2 500 Kč

Registrace: jihoceskakapka.skauting.cz

Další informace: pro otázky kontaktujte pitrisek95@seznam.cz

Neváhejte a připojte se k nám na Jihočeské Kapce 2024, kde na vás čekají nové výzvy a zážitky. OBJEVTE SVŮJ VODÁCKÝ TALENT! Místa jsou omezená, tak neváhejte. STAČÍ KAPKA ... a vaše dobrodružství na vodě může začít!