Kategorie: Novinky

Staň se plavčíkem! Přihlašování na kurz vodního záchranáře

Plavčík - ZIII Voda a činnost okolo ní je běžnou součástí mnoha skautských zážitků. Vždy se hodí vědět nejen, co se může pokazit a jak tomu zabránit, ale i způsob, kterým lze krizovou situaci zvládnout. Přihlas se na intenzivní kurz plavčíka, který pořádá Vodní záchranná služba ČČK.

Pro všechny skautské vedoucí, kteří mají blízko k vodě anebo chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti ve vodní záchraně, je možné se přihlásit na civilní kurz pořádaný Vodní záchrannou službou ČČK. V průběhu kurzu se účastníci zdokonalí v plaveckých způsobech, projdou speciální plaveckou průpravou pro záchranu tonoucích, naučí se provést osobní zásah, správně používat záchranné pomůcky a zvládnout následné řešení krizové situace mimo vodu. Kurz je po složení závěrečných zkoušek zakončen získáním kvalifikace „Záchranář 3 (Plavčík)“ s možností získání civilní kvalifikace plavčíka.

Kurz probíhá každé úterý od 20:30 do 21:30 od ledna do konce května 2024 na bazéně Sportcentra ČZU (Praha – Suchdol). Součástí výcviku jsou 2 víkendy (duben–květen) zaměřené na první pomoc a základy hladinové služby.

Podmínkou k účasti v kurzu je zvládnutí přijímacích zkoušek, které se sestávají z osobního pohovoru a zvládnutí jednoho plaveckého způsobu. Zájemci mohou přijít 5. nebo 12. prosince 2023 ve 20:00 na bazén Sportcentra ČZU. Kurzovné činí 7 000 Kč, s možností vratky ca 1 500 Kč pro skauty (dle docházky), kteří úspěšně složí závěrečné zkoušky. Kurzovné je nutné zaplatit na účet HKVS do 31. 1. 2024, platební pokyny budou účastníkům zaslány e-mailem.

Přihlásit se je možné zde. V případě jakýchkoliv dotazů, problémů či podmětů se, prosím, obracejte na skautského garanta kurzu, Erika ze 4. přístavu (pavel@skaut.cz; 722 339 036).

Z3 2024 poster