Kategorie: Novinky, HKVS hlásí, Pro veřejnost

Skare 2018 klepe na dveře

SeverkaNa přelomu dubna a května se opět uskuteční skautské mistrovství ČR v jachtingu. Letošní ročník bude již 24. Souboj o nejlepšího jachtaře se uskuteční na přehradě Seč.

24. skautské mistrovství ČR v jachtingu

27. 4. – 1. 5. 2018

na Seči

Přihlášky do 15. dubna

Místo: vodní nádrž Seč, obec Seč ev.č. 350, Základna přístavu Sedmička Pardubice

Poloha základny: na výjezdu z obce Seč, směrem na Běstvina, Pařížov vlevo hned za domovem seniorů.

GPS souřadnice: 48°50’15.443″N, 15°38’19.587″E

Registrace – přihlašování, uzávěrka přihlášek je 15. dubna 2018 ve 20:00 SEČ

• přihlašovat se můžete vyplněním přihlášky na www.skare.skauting.cz
  • po vyplnění a odeslání přihlášky s uvedením jména osoby a včetně vyplněné přílohy s přihláškami do jednotlivých závodů a kategorií vám přijde potvrzovací email s cenou, po jejím zaplacení je vaše přihláška uzavřena
  • po závěrce přihlášek je možno provést doregistraci pouze s navýšeným účastnickým poplatkem na 100 Kč/osoba a s navýšeným startovným 100 Kč/loď/závod
  • po 15. 4. můžete měnit počty účastníků max do 10 % členů a lodí do závodu bez navýšení poplatku a startovného do 26. 4. 2018

Harmonogram:

27. 4. 2018 – Příjezd a ubytování účastníků

Při příjezdu je nutné nahlásit příjezd a počet osob a stanů na registraci – společenská místnost.

Poté vám bude určeno místo na postavení stanů.

28.-30. 4. 2018 – Skare – závody mistrovství České republiky skautů v jachtingu Rozjížďky se startují v kategoriích vlčata/světlušky, skauti/ skauty + OPEN žáci, roveři /rangers (do 18 let) ,oldskauti/oldskautky a OPEN třídové a netřídové.

Na zpestření programu budou připraveny hry na souši a na vodě.

1. 5. 2018 – Závod o Modrou stuhu HKVS, Modrou Stužku a Štít konstruktérů

Závod se jede v úterý. Všechny kategorie startují dohromady o tři trofeje, Modrou stuhu HKVS pro nejrychlejší loď v cíli závodu, Modrou Stužku pro nejrychlejší P550 se 7 m2 plachet a o Štít konstruktérů pro nejrychlejší pramici v cíli.

Došlo k upřesnění výkladu pravidel na Skare 2018:

a) Určování pořadí při předčasném ukončení rozjížďky se upřesňuje tak, že pořadí v rozjížďce se počítá po projetí bójky, kterou určí hlavní rozhodčí a schválí ředitel závodu.

b) Upozorňujeme, že na Skare 2018 bude zákaz držení a požívání alkoholických nápojů i dospělých účastníků v prostorách základny.

c) Bude zpřísněna kontrola vybavenosti lodí i posádek s důrazem na vhodné oblečení a počasí.

Již na Skare 2017 byla otevřena žákovská kategorie OŽ (žákovské okruhové plachetnice) a kategorie V – volná (P 550 do 12 m2 oplachtění). Kategorie bude otevřena, když se přihlásí v termínu do 15. 4. 2018 dostatečný počet těchto plavidel. Pokud by se účastnilo více lodí v jedné lodní třídě (např. OPTIMIST – alespoň 5 lodí ze 2 středisek/přístavů), bude otevřen samostatný závod. Přihlášení budou po tomto termínu informováni o počtu přihlášených a otevření této kategorie v roce 2018.

Kategorie na Skare 2018:

Třídové skautské plavidlo – loď P550 a libovolná oplachtěná pramice

Kategorie Q – Vlčata a žabičky, min. 4 členové posádky, věk do 11 let, takeláž do 7 m2

Kategorie S – Skauti a skautky, min. 3 členové posádky, věk do 15 let, takeláž do 7 m2

Kategorie R – Roveři a rangers, min. 2 členové posádky, věk do 18 let, takeláž do 7 m2

Kategorie D – Dospělý, min. 2 členové posádky, věk neomezeně, takeláž do 7 m2

Kategorie V – Volná, min. 2 členové posádky, věk neomezeně, libovolná takeláž do 12 m2

Netřídové skautské plavidlo – OPEN – jakákoliv skautská plachetnice (ve vlastnictví skauta nebo přístavu)

Kategorie OŽ – libovolná okruhová plachetnice (Optimist, Kadet, RS Feva) – žáci do 15 let Kategorie OT – libovolná třídová – okruhová plachetnice (podle seznamu ČSJ)

Kategorie ON – libovolná netřídová – jakákoliv jiná plachetnice

Věk je určen rokem narození, např. věk do 11 let = nesmí mít 12. narozeniny v roce závodu

Rozjížďky:

Všechny lodě startují v rozjížďkách podle věkových kategorií. Lodě kategorie skautů a skautek budou startovat v samostatných rozjížďkách! Pořadatel si vyhrazuje právo kategorie dospělých přiřadit do rozjížděk kategorií vlčat a žabiček, nebo do kategorie roverů a rangers.

Ceník Skare 2018

Startovné

• Skare 50 Kč/loď/kategorie
  • Modrá Stuha 0 Kč/loď