en
Kategorie: Novinky, Informace o srazech vodních skautů

Registrace na podzimní sraz spuštěna!

Registrace na podzimní sraz spuštěna! Podzimní srazOde dneška do 19. 10. máš možnost zaregistrovat se na podzimní sraz vodních skautů v Opařanech!

Online registrace na sraz je možná ode dneška do 19. 10. 2014. Vyplň všechny náležitosti přihlášky a měj na paměti „Dvakrát měř a jednou řež“ – všechny údaje řádně zkontroluj, než přihlášku odešleš a věř, že to neříkáme zbůhdarma :). Také doplň alespoň přibližný čas, kdy na sraz dorazíš a kdy odjedeš, a zvolený dopravní prostředek.

Účastnický poplatek za sraz se nám i přes neustále rostoucí ceny stále daří držet na stejné výši, a to 350 Kč při včasném zaplacení zálohy, 400 Kč při platbě na místě. Nevratnou zálohu 200 Kč je nutné zaplatit do 24. 10. na účet KVS 2300183549/2010. Jako variabilní symbol uveď číslo přístavu nebo střediska a do poznámky pak kód, který obdržíš v potvrzovacím mailu o přijetí přihlášky. Platíš-li za více osob najednou, uveď kódy všech, za které platbu posíláš.

Pro připomenutí:

 • Termín srazu: 7. – 9. 11. 2014
 • Místo konání: ZŠ Opařany, č. p. 165, 391 61 Opařany
 • Přihlašování: do 19. 10. 2014 online, v případě jakýchkoli problémů kontaktuj Lůču (Lucie Kolářová) na srazyvs(a)hkvs.cz
 • Platba: nevratnou zálohu 200 Kč do 24. 10. 2014 na účet KVS 2300183549/2010, zbytek na místě
 • Strava: 3 jídla denně od páteční večeře do nedělního oběda (svačiny vlastní či v bufetu)
 • Dotazy: srazyvs(a)hkvs.cz

 

Program srazu:

Podrobný rozpis programu a další podrobnosti k jednotlivým blokům nalezneš zde, kliknutím na název programu se zobrazíš jeho bližší popis.

V pátek se můžeš těšit na tradiční společnou hru, při níž se jistě náramně pobavíš a budeš se moct seznámit s dalšími účastníky srazu, a dále na oficiální zahájení srazu poté, co dorazí zbývající účastníci.

Sobotní dopoledne bude věnováno prezentaci činnosti HKVS a zhodnocení akcí Napříč Prahou přes tři jezy a Eurosea 2014. Budou následovat první aktivity, a to:

 • Dopady sněmu na život oddílů – shrnutí, jak Valný sněm ovlivnil současný i budoucí život oddílů, a diskuze o této problematice,
 • Okénko odboru vlčat a světlušek (žabiček) – novinky ve výchově této věkové kategorie, jaké prostředky a nástroje se nabízejí, pokroky v nových projektech, informace o celostátních akcích pro naše nejmladší,
 • Mezinárodní akce s oddílem a jak na ně? – užitečné know-how o pořádání mezinárodních akcí s oddílem, shrnutí současných možností, na co si dát při vycestování pozor a co si pohlídat, zkušenosti několika účastníků skautských akcí v zahraničí,
 • Slackline – vyzkoušení si chůze po laně a další dovádění na slackline.

Budeš obeznámen se současným stavem příprav celostátního setkání vodních skautů  Navigamus 2015.

Odpoledne se můžeš zúčastnit programu lodní a výchovné komise a dozvědět se, jaké novinky jsou k dispozici ve výchově dětí v oddílech. Bude následovat tradiční prohlídka obce Opařany a okolí – na výběr jsou již dříve avizované dominanty:

 • Milevský klášter – jedná se o nejstarší jihočeský klášter založený již ve 12. století. Dozvíš se o historických zajímavostech kláštera i o jeho architektonických perličkách.
 • Stádlecký řetězový most – poslední empírový řetězový most v České republice, který původně spojoval břehy Vltavy u Podolska, načež byl prohlášen za národní technickou památku a mezi léty 1960 – 1975 rozebrán a přemístěn na své nynější místo na řece Lužnici. Příznivci geocashingu, nezapomeňte si s sebou přibalit GPS :)
 • Dětská psychiatrická nemocnice – významná památka, jejíž historie sahá až k Přemyslu Otakaru II., po mnoha přestavbách byla v místní rezidenci zřízena psychiatrie pro dospělé, která byla v roce 1924 nahrazena dětskou psychiatrickou péčí. Při prohlídce bude přítomen bývalý ředitel nemocnice, který určitě nebude šetřit povídáním o nemocnici ani zábavnými historkami ze své praxe.

Zbytek odpoledne bude věnován druhé části vzdělávacích aktivit – na výběr máš:

 • Zaplétání lan – zaplétání lan do nejrůznějších podob a možnosti, jak své výtvory co nejlépe prakticky využít,
 • Předškoláci: zkušenosti, podpora Junáka – dozvíš se, jak správně vést stále se rozšiřující novou věkovou skupinu benjamínků, získáš tipy na program, můžeš diskutovat a vyměňovat zkušenosti s lidmi, kteří rovněž benjamínky vedou,
 • Nové oddíly: otázky a odpovědi – moderovaná diskuze nabitá informacemi pro nově vznikající oddíly a jejich vedení, výměna zkušeností, odpovědi na palčivé otázky Co…? Kdo…? Kde…? Jak…? Proč…?

Večer nás čeká tradiční ples, tentokrát na téma rej literárních a filmových postav. Rádi bychom Vás požádali, abyste na ples dovezli za přístav jednu cenu do plesové tomboly – děkujeme :)

V neděli bude probíhat poslední blok vzdělávacích aktivit, na výběr bude:

 • Financování základen: Kovářov – zkušenosti s financováním rozvoje a provozu základny Kovářov,
 • Zeptejte se Dicka, na co chcete… - … a možná Vám i odpoví J Vyzpovídat zpravodaje VRJ můžete téměř na jakékoli téma, které se týká výchovy v Junáku; jeho neocenitelný přehled Vám může přinést odpovědi na mnohé otázky,
 • Povídání o plavbě La Grace – o plachetnici La Grace bude vyprávět přímý účastník její plavby napříč mořem a promítne fotografie z plavby.

Připraveny budou ještě výstupy z komisí a prezentace akcí z roku 2014, např. SKoK, kurz Lodní tesař nebo VMP. Na závěr proběhne zhodnocení celého srazu.

V průběhu srazu bude k dispozici také stánek JUNu, takže opět budeš mít možnost nakoupit nejrůznější skautské zboží a po domluvě s JUNem vyzvednout objednávky. Přesnou dobu jejich přítomnosti ještě upřesníme.

 

Pro spořádaný průběh srazu připomínáme pár pravidel:

 • Zvířatům je na sraz vstup zakázán – domácí mazlíčky tedy nechej doma.
 • V celém areálu školy se přezouvej.
 • Není možné vracet část účastnického poplatku, např. při nevyčerpání jednoho jídla. Nestandardní případy řešíme individuálně a předem.
 • V celém areálu školy je zákaz kouření a konzumace alkoholu.
 • Přijet na sraz bez přihlášení není možné! Chcete-li přijet i jen na krátkou návštěvu, ohlaste se předem na srazyvs(a)hkvs.cz.
 • Stále měj na paměti skautský zákon, heslo a slib a řiď se jimi.

Pro všechny, kteří se dočetli až sem, dáváme na vědomí: minulý rok se v první den registrace přihlásilo celkem 10 lidí, což byl zatím rekord v počtu přihlášených v první den registrace. Trhneme letos větší číslo? 

My upřímně věříme, že ano :)

Těšíme se na Vás!

Přípravný tým srazů VS

print Formát pro tisk