Kategorie: Novinky, Závody

Orlický pětitratlon 2023

14.ročník vodáckého závodu na Orlici - propozice. Pořádá 7. oddíl vodních skautů Štiky Hradec Králové. http://stikyhk.skauting.cz

KDY: sobota 14. 10. 2023
KDE: loděnice farmaceutické fakulty UK na slepém rameni Orlice.

ORGANIZACE ZÁVODU
8:00-10:00 registrace
10:00 nástup ve skautském kroji, výklad tratě
10:20 start první posádky
15:00 vyhlášení výsledků, ukončení závodu

KATEGORIE
Vlčata a žabičky: 2012 a mladší, kormidelník starší 18 let. Pokud je problém v postavení posádky vlčat (žabiček) kvůli jednomu členu staršímu o jeden rok (tzn. nar. 2011 a chce jet za vlčata), nesmí součet roků členů posádky (bez kormidelníka) přesáhnout 44 let.

Skauti a skautky: 2011-2008

Open: 2007 a starší

Kategorie žabiček a vlčat je společná (možné i mix posádky). V případě tří a více přihlášených posádek v jednotlivých kategoriích může být rozhodnuto o rozdělení kategorie na žabičky a vlčata. Na místě je možno složit i posádku z členů více oddílů.

Skautské posádky složené z chlapců a dívek startují v kategorii Skauti. Kormidelník posádky žabiček musí být žena, v opačném případě startuje posádka v kategorii vlčat. Pro vypsání kategorie musí být přihlášeny alespoň tři posádky, jinak se kategorie slučují.

Kategorie Open je bez rozlišení pohlaví. V případě zájmu je možno zařadit i kategorii R+R (2007-2005).

Přihlášky do 9. 10. 2023 přednostně pomocí google formuláře.

K přihlášení lze použít i emailovou adresu mohelka@seznam.cz. Stačí napsat počet posádek a kategorii. Není nutné uvádět jmenný seznam.

PRŮBĚH ZÁVODU
Hlavní závod se skládá ze součtu časů pramice a štafety kánoí.
Pramice P550: závod na hladké vodě (cca 2 km) přerušovaný disciplínami. Čas strávený na disciplínách je zahrnut do času start-cíl. Na disciplínách je možno nabrat čekačky nebo trestné vteřiny za nesplnění úkolu.

Možné disciplíny: lanová překážka, provazový žebřík, překvapení, běh terénem, „přebobrování“ klády sekerou, přenášení lodí. Změna vyhrazena. V závodě nejsou vědomostní disciplíny (signalizace, buzola apod.).

Kánoe: štafetový závod (cca 1,5 km). Na trase kánoe se střídají háčci. U kategorie skauti/skautky a open je možno prostřídat i kormidelníka, ale vždy tak, aby každý člen posádky jel alespoň jeden úsek na háčku nebo na kormidle. U kategorie vlčata/žabičky zůstává po celou dobu dospělý kormidelník v lodi. U kategorie skauti/skautky je možné, že bude zařazeno překonání jezu (přenášení téměř suchou šlajsnou).

Doplňkový program
Pro posádky, které zrovna nejsou na vodě, budou připraveny disciplíny na suchu. Nepočítají se do hlavního závodu, jsou určeny pro jednotlivce a pro zábavu.

VYBAVENÍ POSÁDKY
Pádla, vesty, skautský kroj, svačiny a pití, převlečení do lodi. Lodě zajišťuje pořadatel. V případě nepříznivého počasí je k dispozici přístřešek a plachta. Možnost opékání buřtů – ohniště u loděnice.

STARTOVNÉ
200,- Kč za posádku

VYHODNOCENÍ A CENY
Všechny posádky obdrží diplom. Nejlepší posádka v kategorii obdrží pohár a věcné ceny. Závod je hodnocen v seriálu závodů O pohár přístavů.
Nejlepší výsledky z doplňkových disciplín budou také vyhlášeny.

DOPRAVA, KONTAKT
V žádném případě prosím neparkujte u loděnice na louce. Můžete závodníky dovézt, vyložit a pak auto přeparkovat jinam.

Pokud potřebujete pomoci s ubytováním, ozvěte se, pomůžeme :-).
Kontakt: 734 621 879, Renata, volejte v případě změn v den závodu, ztracení se v HK apod :-).