en
Kategorie: Novinky, Ostatní akce, Pro veřejnost

Lampiónová plavba 2010

V sobotu 24. dubna proběhne na Liberecké přehradě čtvrtý ročník Lampiónové plavby, kterou pro širokou veřejnost organizují spojené přístavy vodních skautů Maják a Flotila spolu se skautským střediskem Ještěd.

Tato akce se koná na den Sv. Jiří, patrona všech skautů a skautek, a je spojena s oslavami v Libereckém kraji. V tento den je také možné potkat skauty po celé republice v krojích, neboť den našeho patrona je vyhlášen za Den ve skautských krojích.

Hlavní náplní Lampiónové plavby bude netradiční plavba na lampióny osvětlených loďkách po Liberecké přehradě. Příchozí se mohou nechat povozit po hladině a užít si tak velmi lákavý a ojedinělý zážitek. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které budou na břehu v prostoru pláže připraveny drobné hry a disciplíny, za jejichž splnění obdrží sladkou odměnu. Dále budete mít možnost občerstvení v místní restauraci na pláži.
Přístavy vodních skautů poskytnou k této akci celkem osm pramic se zkušenými kormidelníky. V minulém roce se akce zúčastnilo přes 500 lidí, z toho přibližně 200 dětí. Tento rok díky vyšší propagaci akce v médiích očekáváme návštěvu přes 600 lidí.

Podrobnosti k akci naleznete na webu:
http://www.flotila-liberec.cz

Letáček k akci:
http://www.flotila-liberec.cz/sites/default/files/2010_lampiony_letak.pdf

print Formát pro tisk