Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Kurz Záchranář III nyní pro skauty levněji!

Zachránit tonoucího není jednoduché. Pro zvládnutí této dovednosti je třeba intenzivního tréninku, například je možné absolvovat pětiměsíční intenzivní kurz. Nyní se do něj můžete přihlásit se slevou až 1000 Kč.

Pilotní kurz pořádá Kapitanát vodních skautů ve spolupráci s Vodní záchrannou službou ČČK – MS Praha 6, která v této oblasti realizuje jedny z nejkvalitnějších (a také nejnáročnějších) kurzů. Těžiště přípravy bude na bazénu, ale zahrnuje i víkendový seminář zaměřený na první pomoc. Předpokládá se, že každý účastník bude mít vlastní ABC (ploutve, potápěčskou masku a šnorchl).

Co kurz nabízí:

• zlepšení plavecké techniky a zvýšení kondice
  • zvládnutí záchrany tonoucího
  • první pomoc se zaměřením na praktické dovednosti
  • základy potápění s ABC
  • akreditovanou kvalifikaci Plavčík – záchranář III (možnost uplatnění jako profesionální plavčík)
  • možnost dalšího rozšiřování kvalifikace (ZZA, záchranář na divoké vodě, potápěč záchranář, hladinová služba…)

Kdy a kde: Kurz probíhá v měsících leden až květen 2013 každé úterý od 19:30 v prostorách České zemědělské univerzity v Praze 6, SPORTCENTRUM SUCHDOL – BAZÉN.

Přijímací zkoušky: 11. prosince 2012 od 19:15 v prostorách bazénu ČZU (ze stanice metra Dejvická autobusem č. 107 nebo 147 na zastávku Kamýcká). Součástí zkoušek je pohovor a plavecký test. Požadavkem je zvládnutí minimálně jednoho plaveckého způsobu a základy druhého plaveckého způsobu (prsa – kraul).

Cena: Základní cena kurzu je 5 000,– Kč, výše slevy je závislá na účasti (při 100% docházce dosáhne cca 1 000,– Kč).

Přihlášky a dotazy: Hvězdář, organizacni()hkvs­.cz

Další informace: www.vzs-praha.cz, nebo se ptejte Cedníka (cednik()email.cz)