en
Kategorie: Novinky, Články o vzděl. akcích

Kurz Plavčík - záchranář III - naučíme vás víc než jen plavat

Severka Zachránit i lehčího tonoucího není jednoduché. Nevěřte, že vás na to ZZA dokáže dostatečně připravit. Pro zvládnutí této dovednosti je třeba intenzivního tréninku. Proto vám HKVS nabízí účastnit se pětiměsíčního intenzivního kurzu s akreditací MŠMT. Myslíš si, že jsi připraven na tonutí někoho z vašeho oddílu a takový kurz nepotřebuješ? Ohlaš se nám také a můžeš si zdarma v bazénu vyzkoušet několik modelových situací.

Kurz pořádá Vodní záchranná služba ČČK – MS Praha 6, která v této oblasti realizuje jedny z nejkvalitnějších (a také nejnáročnějších) kurzů. Těžiště přípravy bude na bazénu, ale zahrnuje i víkendový seminář zaměřený na první pomoc. Předpokládá se, že každý účastník bude mít vlastní ABC (ploutve, potápěčskou masku a šnorchl).

Co kurz nabízí:

  • zlepšení plavecké techniky a zvýšení kondice
  • zvládnutí záchrany tonoucího
  • první pomoc se zaměřením na praktické dovednosti
  • základy potápění s ABC
  • akreditovanou kvalifikaci Plavčík – záchranář III (možnost uplatnění jako profesionální plavčík)
  • možnost dalšího rozšiřování kvalifikace (ZZA, záchranář na divoké vodě, potápěč záchranář, hladinová služba…)
Plakát na kurz plavčík Z3 v roce 2019
 

Kdy a kde: Kurz probíhá v měsících leden až červen 2019 každé úterý od 19:30 v prostorách České zemědělské univerzity v Praze 6, SPORTCENTRUM SUCHDOL – BAZÉN.

Přijímací zkoušky: v úterý 4. a nebo 11. prosince 2018 od 20:00 v prostorách bazénu ČZU (ze stanice metra Dejvická autobusem č. 107 nebo 147 na zastávku Kamýcká). Součástí zkoušek je pohovor a plavecký test. Požadavkem je zvládnutí minimálně jednoho plaveckého způsobu a základy druhého plaveckého způsobu (prsa – kraul).

Cena: 5 000,– Kč, pro členy Junáka nabízíme slevu cca 1000 Kč, výše slevy je závislá na účasti na kurzu.

Přihlášky a dotazy: Hvězdář, hospodar()hkvs­.cz

Další informace: www.vzs-praha.cz

print Formát pro tisk