Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Jarní číslo elektronické Kapitánské pošty

Dubnové čtení pro vodní skauty je tady! Vyšlo nové číslo elektronické Kapitánské pošty!

S krásnými slunnými dny je tu dubnové číslo Kapitánské pošty, které se na svých stránkách věnuje právě příchodu jara a odemykání řek. Dočtete se o prvních skautských vyjížďkách na řeku Jihlavu, Ploučnici či Sázavu. V pravidelné rubrice „Z našich vod", kterou tvoří příspěvky od vás, pak naleznete reportáže z akcí v nejrůznějších končinách ČR. Pokračuje i další pravidelná rubrika sudých čísel, a to představení krajských kapitánů a vodních skautů jejich kraje - tentokrát zamíříme do jižních Čech.

elektronická Kapitánská pošta 4/2010

Co můžete v dubnovém čísle elektronické Kapitánské pošty najít?

• reportáže z odemykání řek, prvních jarních sjíždění a akcí na vodě (Jihlava, Ploučnice, Sázava, operace Overlord)
  • články o akcích vodních skautů: liberecké návštěvě IQ parku, plzeňském přístavním setkání a třebíčském Hrkání
  • informace a fotky z březnového jarního srazu kapitánů a kapitánek
  • představení krajského kapitána Jihočeského kraje Šotka
  • představení jihočeských vodních skautů
  • pozvánky na Sindibád Race, Kotorský závod, Meandry 2010 či Navalis
  • zprávy z Námořní akademie
  • právní rozbor používání fotografií ze skautských akcí v rámci propagace

Do příštího „publicistického" čísla, které vyjde v červnu, můžete přispět i vy! Napište nám o akci, kterou jste uspořádali ve vašem městě či regionu, a podělte se o zážitky a zkušenosti s ostatními. Stačí poslat text a fotografie (s uvedením autora) na mailovou adresu eKP: kp@skaut.cz . Napište nám o akci na vaší řece, přehradě nebo rybníku! Pochlubte se dalším vodním skautům!

Dubnové číslo elektronické Kapitánské pošty naleznete v sekci Časopisy, kde je i archiv starších čísel. Nově je k dispozici ke stažení i verze v lepším rozlišení, vhodnější pro tisk (postupně budou doplněny i verze pro tisk u starších čísel). Stáhnout si ho můžete i kliknutím na obrázek titulní strany.

Elektronickou Kapitánskou poštu dostávají automaticky všichni kapitáni a všechny kapitánky oddílů vodních skautů a skautek, kteří v loňské registraci uvedli svůj email, a krajští kapitáni. Pokud i vy chcete každý měsíc dostávat Kapitánskou poštu do své emailové schránky, stačí napsat na mail: kp@skaut.cz nebo se přihlásit k odběru přímo na těchto webových stránkách.

Co na elektronickou Kapitánskou poštu říkáte? Jak se vám líbí? Co v ní chybí? Jaké další rubriky či informace očekáváte? Diskutujte ve fóru nebo nám napište: kp@skaut.cz !

Elektronická Kapitánská pošta bude jen taková, jakou ji sami chcete mít!

za redakci vaší elektronické Kapitánské pošty Pavlík