Kategorie: Novinky, Závody

Jablonecká regata 2022

Přijeďte si do Jablonce zlepšit své jachtařské dovednosti a potrénovat závodní techniku.

plakat_JR

Program:

Pátek 30. 9. od 19:00 ve Skautském domě na Šumavě (ul. Vyská 41):
Opakování pravidel, plachetní techniky, startování vlajkami, meteo, popis trati. Nepovinné, doporučeno pro kategorii N.

Sobota 1. 10. VD Mšeno, přehrada levý břeh:
9:00 hodin zahajovací nástup s upřesňujícími detaily rozjížděk, ihned start kategorie S
cca 17 hodin ukončení závodů, balení, slavnostní nástup s vyhlášením výsledků u loděnice.

Regata se jede podle pravidel SKARE. Startování i vlajkami.

Vyhlášené kategorie:

O (open - jiná plachetnice než P-550)
Q (žabky+vlčata – věk < 12; P550 do 7m2 plachet)
S (skauti + skautky – věk < 16; P550 do 7m2 plachet)
R (R&R < 19; P550 do 7m2 plachet)
V (veteráni; P550 do 7m2 plachet)
N (new or never; P550 do 7m2 plachet) – 1 člověk v lodi ví a umí, ostatní (min. 2) se učí. Mix věků se předpokládá.

Pohár přístavů – prvních 6 lodí v každé obsazené kategorii přináší svému přístavu body.

Věkový limit je určen dnem konání závodu (<12 let znamená nesmí mu být v den závodu 12 a více let).
Posuzování plochy plachet se řídí přílohou č.2 pravidel Skare "Definice limitů plochy plachet a způsobu měření"

Seskupení kategorií do rozjížděk: S; Q+N+R; O+V

Tratí je klasický trojúhelník, případně zkrácený dle větrných podmínek.

Nelze střídat posádku lodi do rozjížděk oproti nahlášenému složení a dané kategorii !! Posádka nesmí během závodů měnit plachetní číslo.

Startovné 70,-Kč/osobu nezahrnuje ubytování, naopak diplom a oběd (miska, lžíce, hrnek s sebou).

Prosím o přihlášení na Regatu do ne 25.9.2022. Zájemci o ubytování a parkování lodí dříve.
Parkování lodí po domluvě s Logem (777 150 398) možné
Uzávěrka jmenných přihlášek do závodu nejdéle v sobotu 7:30 POUZE ELEKTRONICKY !!

Na setkání se těší Guru, Honzik, Logo
Za vodní skauty Jablonec