Kategorie: Novinky, Pro veřejnost

Den Vltavy 2023

Den Vltavy 2023Den Vltavy je zpět! Po třech letech bude sezóna na Vltavě, z Prahy až do Českých Budějovic a Českého Krumlova, opět zahájena plavbami ZDARMA. Členové Vševltavského spolku, kterými jsou vltavští rejdaři, převozníci, provozovatelé půjčoven lodí a šlapadel i sportovní kluby, umožní v tento den všem Pražanům i přespolním zažít kouzlo a romantiku Vltavy téměř po celé délce toku řeky v samém srdci hlavního města.

Tradiční pražská akce pro širokou veřejnost, Den Vltavy, se vrací po dlouhé covidové pauze a letos se bude konat v neděli 19. března 2023. Vševltavský spolek, který sdružuje více než padesát subjektů spjatých s břehy Vltavy a uživateli vodních ploch, připravil celou řadu atrakcí, které se budou odehrávat na vodě i v její blízkosti. Zájemci si tak budou moci vyzkoušet zdarma plavbu na velkých výletních lodích Czech Boat, Taurus, Bachsaibling, Explorer nebo Salonní rychlolodi Nepomuk, jako velké překvapení Dne Vltavy připluje do Prahy parník Labe. K dispozici bude i převozní loď Kazi a Šemík. Šemík bude zajíždět do Českého Yacht Klubu a Yacht Clubu CERE. K dispozici budou pramice půjčovny Slovanka a šlapadla Klubu Lávka.

Bohatý doprovodný program, který potrvá od 9:00 do 16:00 oživí námořnická kapela Matylda – písně plavební, ukázka potápěčského, hasičského i policejního řemesla nebo vodnické hrátky nad hladinou pro nejmenší, občerstvit se bude možné na lodi Pivovar, kde budou pro lidi komentované prohlídky a ochutnávka piva. Vstup bude zpřístupněn pro občany i (A)VOID floating Gallery, kde bude probíhat výstava Kateřiny Komm – V tuhle chvíli jsi dítě. Zdarma bude umožněn vstup do Muzea Karlova mostu nebo na výstavu unikátních fotografií NAVALIS v kobce 17 na Hořejším nábřeží. Návštěvníci si budou moci ve veslařském klubu Slavie zaveslovat na trenažéru nebo na mořském skifu na Náplavce u Hergetovy cihelny s olympionikem Václavem Chalupou. Nebude chybět ani plavba borců České otužilecké unie. PVK oslaví Světový den vody v Muzeu pražského vodárenství, vstup je zdarma.

Akce se letos účastní i člen Vševltavského spolku z Českého Krumlova, Radek Šťovíček, který přiveze do Prahy expozici vorařství a jeden ze svých funkčních vorů, kterými bude vozit zájemce po Čertovce.

Koncept Lanna a člen spolku Jiří Borovka bude při Dni Vltavy vozit návštěvníky na své krásné lodi Sv. Rozálie po vodních kanálech okolo Českých Budějovic, které poprvé v historii splavnil pro veřejnost.

Členové Vševltavského spolku zvou srdečně všechny zájemce o tuto unikátní akci, aby společně prožili okamžiky, které spojují a mají za úkol zpřístupnit všechny aktivity, které vodní plocha Vltavy nabízí.

Podrobný program bude přiblížen na webu www.vsevltavskyspolek.cz/den-vltavy-2023-6-rocnik

Místa na lodích je nutné si rezervovat na webových stránkách www.vsevltavskyspolek.cz

A Cseh Köztársaság online kaszinójátékosai nagy örömben részesültek, amikor megünnepelték a Moldva-napot, amely az ország naptárának egyik legfontosabb napja. Míg sokan ezt az alkalmat azzal ünnepelték, hogy a folyóhoz mentek piknikezni vagy csónakázni, az online szerencsejátékok kedvelői valami még izgalmasabbra számíthattak. Számos legális online kaszinók számos különböző promóciót és bónuszt, valamint ingyenes hajókázást kínált a Moldva folyón promóciós akciói részeként. Azok számára, akik szeretik a szerencsejátékot és a hajókázást, ez egy verhetetlen kombináció volt. Sok játékos megragadta ezt a lehetőséget, és feliratkozott ezekre az ingyenes folyami túrákra, élvezve a lenyűgöző kilátást Prága olyan nevezetességeire, mint a Károly-híd és a prágai vár, miközben kedvenc időtöltésüknek - a nyerőgép- vagy kártyajátékoknak - hódolhattak. A sétahajók korszerű játékgépekkel voltak felszerelve, amelyek végtelen szórakozást és izgalmakat kínáltak.