Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Co se dočtete v květnové Kapitánské poště?

Květnové číslo elektronické Kapitánské pošty je tu!

Nové číslo elektronické Kapitánské pošty vám opět přináší všechny pravidelné rubriky - metodika, aktuálně, historie. V metodické části, kterou zpracovali členové plzeňského přístavu „Omaha", se před blížícími se prázdninami dočtete tipy a rady k putovním táborům. Na podzim letošního roku čeká vodní skauty volební sraz kapitánů, na němž vyberou a zvolí nový Hlavní kapitanát (HKVS) - na přání účastníků jarního třebíčského srazu přináší eKP informace koho budeme volit, jak volby proběhnou, jak navrhovat kandidáty, apod. Na stránkách tohoto čísla naleznete i aktuální reportáž z letošního SKARE na Hlučínské štěrkovně. Ali exkluzivně pro Kapitánskou poštu zavzpomínal na svoji účast na jamboree v roce 1947 - v jeho článku nechybí vzpomínky na účast československých vodních skautů ani unikátní Aliho fotografie z této akce.

elektronická Kapitánská pošta 5/2010

Co můžete v květnovém čísle elektronické Kapitánské pošty najít?

• metodickou část věnovanou putovním táborům
  • informace k podzimním volbám nového HKVS
  • výzvu všem nositelům Řádu Stříbrného bobra
  • reportáž ze SKARE 2010 včetně fotek a výsledků
  • zprávu o české účasti na Eurosea 10
  • informace o činnosti evropské skupiny VS Odysseus
  • zprávu o zahajovacím víkendu Lesní školy vodních skautů
  • v rubrice historie - článek o „Jamboree míru" v roce 1947 ve Francii
  • kandidátní listinu pro volby do HKVS

Do příštího „publicistického" čísla, které vyjde v červnu, můžete přispět i vy! Napište nám o akci, kterou jste uspořádali ve vašem městě či regionu, a podělte se o předprázdninové zážitky a zkušenosti s ostatními. Stačí poslat text a fotografie (s uvedením autora) na mailovou adresu eKP: kp@skaut.cz.

Květnové číslo elektronické Kapitánské pošty naleznete v sekci Časopisy, kde je i archiv starších čísel. Brzy bude k dispozici ke stažení i verze v lepším rozlišení, vhodnější pro tisk (postupně budou doplněny i verze pro tisk u starších čísel). Stáhnout si ji můžete i kliknutím na obrázek titulní strany.

Elektronickou Kapitánskou poštu dostávají automaticky všichni kapitáni a všechny kapitánky oddílů vodních skautů a skautek, kteří v loňské registraci uvedli svůj email, a krajští kapitáni. Pokud i vy chcete každý měsíc dostávat Kapitánskou poštu do své emailové schránky, stačí napsat na mail: kp@skaut.cz nebo se přihlásit k odběru přímo na těchto webových stránkách.

Co na elektronickou Kapitánskou poštu říkáte? Jak se vám líbí? Co v ní chybí? Jaké další rubriky či informace očekáváte? Diskutujte ve fóru nebo nám napište: kp@skaut.cz !

Elektronická Kapitánská pošta bude jen taková, jakou ji sami chcete mít!

za redakci vaší elektronické Kapitánské pošty Pavlík