Kategorie: HKVS hlásí

Vyšla únorová Kapitánská pošta!

Darek Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Jaro už klepe na dveře a s ním spousta vodáckých akcí. Přinášíme informace k jarnímu srazu VS v Opavě, ke Skare, k pražskému jachtařskému závodu O vorařskou houžev, k novému závodu Pístovická střela a k oblíbenému Víkendu divoké vody. Pracujete v oddílech se stezkou? I kdyby ne, přinášíme tipy, jak splnit některé úkoly – výrobu házecího pytlíku, bezobratlí a první pomoc. Seznámíte se s projektem P590 Freya, s novým vůdcem Kapitánské lesní školy vodních skautů Silvou, kdo dostal v uplynulém roce vodácké vyznamenání a co dělat, když chcete, aby jej dostal někdo další. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v únorové Kapitánské poště!

Co všechno můžeš v této Kapitánské poště najít?

Zprávy z HKVS
  • Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Vodácké desetikoruny
  • Mod/kré stránky

• Aktuálně
  • Poděkování
  • Blíží se jarní sraz v Opavě
  • Skare 2020
  • O vorařskou houžev 2020 – závod skautských plachetnic v Praze
  • Pístovická střela

• Kdo dostal vyznamenání?
  • Víkend divoké vody 2020
  • Projekt P590 Freya

• Metodika
  • Jak si vyrobit házečku
  • Bezobratlí
  • Kdy a kam volat, když potřebuji pomoc?

• Z našich vod
  • Reportáž z celostátního kola Svojsíkova závodu

• Rozhovor
  • „Důležité je, aby frekventanti prožili vodácký program použitelný i v jejich oddílech na vlastní kůži“, říká nový vůdce Kapitánské lesní školy vodních skautů Silva

• Mokré dějiny zemí koruny české XXXX. – Strýček Eskymák

• Termínka

• Přílohy
  • Napříč Prahou - přes tři jezy výsledky
  • Pravidla Skare 2020-2022

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 10. 3. 2020.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout. Redakce elektronické Kapitánské pošty