Kategorie: Aktuality o časopisech, HKVS hlásí

Vyšla únorová Kapitánská pošta!

KP2024/02Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. V listopadu byl zvolen nový HKVS. V tomto čísle přinášíme, co má v plánu na toto volební období, a také rozhovor s novou hlavní kapitánkou Šišulí. Na jaře se chystá spousta akcí – dočtete se podrobnosti ke Skare, Jarnímu srazu VS, Kapitánské lesní škole VS, Jihočeské kapce, Konferenci odvahy a dobrodružství KOD24 nebo kurzu Záchrany s motorem. V rubrice Řízení rizika – sdílení chyby najdete rozbor dalších dvou příhod z oddílů včetně shrnutí, jak to příště udělat lépe. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v únorové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Vodácké desetikoruny
  • Mod/kré stránky

• Programové prohlášení nového HKVS
  • Jaké bude Skare 2024
  • Jarní sraz 2024
  • Kapitánská lesní škola vodních skautů 2024
  • Vstupte do vodáckého světa s Jihočeskou Kapkou 2024!
  • Konference odvahy a dobrodružství 2024: chvála kroků do neznáma!
  • Záchrana s motorem – Seminář nejen pro R+R
  • Plavební průvodce po Labi a Vltavě
  • Eurosea – Hledáme členy servis týmu

Řízení rizika – sdílení chyby

• Tři orlí pera
  • Pád ze stráně

Metodika

• Využití obsahu skautských časopisů a Kapitánské pošty – kde a jak hledat?

Programové tipy

• Příroda – Cheekyjay

Rozhovor

• „Doufám, že se nám podaří pokračovat v činnosti HKVS se ctí“, říká hlavní kapitánka Šišule pro Kapitánskou poštu

Z našich vod

• S Táborníky na Soče
  • Kapka HKVS 2023 – Kurz vodní turistiky v Karlovarském kraji

• Mokré dějiny zemí koruny české LX – Česká stopa na slavném křižníku
  • Termínka

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuhttps://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 3. 2024.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty