Kategorie: Aktuality o časopisech, HKVS hlásí

Vyšla únorová Kapitánská pošta!

KP2018/12 Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Vzhledem k blížícím se sněmům navazujeme na přehled agendy HKVS z minulého čísla přehledem agendy krajských kapitánů a kapitánek. Dočtete se, co vás čeká na jarním srazu VS v Hradci Králové nebo na Skare na Slezské Hartě. HKVS také vyhlašuje kapitánské zkoušky, které si můžete splnit individuální formou na akcích VS. Chce si někdo z vás nebo vašich svěřenců plnit odborku Reportér/Reportérka? Spolupracujte s Kapitánskou poštou! Inspirujte se tipem na program a zahrajte si v oddíle diskuzní hru o povodních. Přemýšlíte-li o oplachtění vašich P550, dočtete se o možnosti, jak to zařídit. V Mokrých dějinách se seznámíte se vznikem českého trampingu a jak byl spjat s vodou.

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

Úvodník

Zprávy z HKVS

Vodácké desetikoruny

Agenda krajských kapitánů a kapitánek

Kdo se podílel na loňských číslech Kapitánské pošty?

Jarní sraz VS v Hradci Králové

Kapitánské zkoušky 2019

Skare 2019 – Slezská Harta

Takeláž pro P550 – Černá Eskadra

Jarýnek Heniš

Metodika

Odborka Reportér/Reportérka a Kapitánská pošta

Život s vodou jakožto živlem, řeka patří všem

Kurzy a pozvánky na akce

Instruktorská lesní škola VS Sciens vincit

Roverská 8a80–ka

Mokré dějiny zemí koruny české XXXV. – Teskně hučí Niagara

Termínka

Upřesnění výkladu pravidel Skare 2019

Pohár přístavů 2019

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 3. 2019.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty