Kategorie: Aktuality o časopisech, HKVS hlásí

Vyšla prosincová Kapitánská pošta!

KP2018/12 Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Vzhledem k blížícím se volbám nového HKVS představujeme celkový přehled naší agendy včetně možností, jak pomoci nebo se zapojit. Hned několik článků se věnuje mezinárodnímu skautingu – představení odborky mezinárodní skaut/skautka a reportážím ze zahraničních akcí, kterých je možné se s oddílem nebo samostatně zúčastnit. Pokud přemýšlíte, kam jet v létě na puťák, přinášíme tip na polskou řeku Drwęca. Hned několik vodáckých oddílů se zúčastnilo celostátního kola Závodu vlčat a světlušek, některé dokonce obsadily stupně vítězů. Jak se na závod připravovaly? Jaké byly letošní Tři jezy? Nebo podzimní sraz VS v Plzni? A co se chystá na jarní sraz? Kdo byl Josef Rössler Ořovský? Dočtete se v tomto čísle.

Co všechno můžeš v této Kapitánské poště najít?

Úvodník

Zprávy z HKVS

Vodácké desetikoruny

Přehled agendy HKVS

Jarní sraz VS bude v Hradci Králové

Ocenění Oskara stříbrnou medailí

Metodika

Odborka mezinárodní skaut

Z našich voda ze slovenských vod

Satahanka XIII, aneb jak se plachtí ve Finsku

Schůzka na Novém Zélandu

Medzinárodný tábor Malta 2018 (Youth S.O.S)

Polská řeka Drwęca

Účast vodních skautů na celostátním kole zvas 2018

Napříč prahou přes tři jezy

Byli jsme při tom …

Ohlédnutí za podzimním srazem VS v Plzni

Plesová sezóna vodních skautů

Kurzy

Přihlas se na Námořní akademii!

Zkouškový víkend ČLK SEALs

Mokré dějiny zemí koruny české XXXIV. – Rössler-Ořovský a vodní skauti

Termínka

Napříč prahou přes tři jezy

Pohár přístavů

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 1. 2019.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty vám přeje krásný zbytek roku 2018 a úspěšný rok 2019!