Kategorie: Aktuality o časopisech, HKVS hlásí

Vyšla dubnová Kapitánská pošta!

KP2024/04Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Jarní sraz VS klepe na dveře, přečtěte si podrobnosti! Ještě si nevozíte na puťáky cestovní stožár? Nalistujte si jednoduchý návod! Rubrika Řízení rizika – sdílení chyby shrnuje, co bylo v únorovém streamu o Sdílení skautských (skoro)průšvihů a přináší opět rozbor dalších dvou příhod z oddílů včetně shrnutí, jak to příště udělat lépe. Jaký byl puťák Balkánskou divočinou, nebo na mořských kajacích z Pohodlí až na Elbu? To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v dubnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Vodácké desetikoruny
  • Zprávy z HKVS
  • Mod/kré stránky

• 17.–19. května 2024 roběhne jarní sraz VS
  • RUPRNO – triatlon smíšených dvojic

Řízení rizika – sdílení chyby

• Sdílení skautských (skoro)průšvihů – Poslechněte si záznam streamu a pomozte mapovat rizika skautské činnosti
  • Pouštění lodiček
  • Zapomenuté lodě

Programové tipy

• Příroda – Cheekyjay

Praxe, návody

• Cestovní stožár vodních skautů

Rozhovor

• „Stále jsem nadšený z toho, jak schopné a ochotné lidi v organizaci máme,“ říká zástupce hlavní kapitánky Šotek v rozhovoru pro Kapitánskou poštu

Z našich vod

• Z Pohodlí až na Elbu 2023 (o jednom netradičním, kombinovaném táboře vodních skautů)
  • Balkánskou divočinou s vodními skauty

• Mokré dějiny zemí koruny české LXI – Český poloostrov
  • Termínka

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuhttps://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 5. 2024.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty