en
Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Víkend divoké vody

Chceš se naučit jezdit na divoké vodě (WW II) nebo se ve své jízdě zdokonalit? Plníš rozdílovou či modulovou kapitánskou zkoušku a chceš získat praxi na divoké vodě? Nebo se jenom chceš naučit něčemu novému? Ovládat loď (kanoe, kajak, raft), přejíždět proud, vyjíždět a najíždět do vracáku, vyzkoušet si záchranu a sebezáchranu, zacházet s házečkou, zachraňovat tonoucí a jejich vybavení, řešit krizové situace na WW,…

Přihlaš se na Kurz divoké vody!

Kdy: 11. - 13. října 2013

Kde: umělý slalomový kanál Roztoky u Křivoklátu - kanál Roztoky u Křivoklátu

Pro koho: pro všechny vodní i suchozemské skauty, od 15ti let. Nezáleží na zkušenostech, ale na nadšení a odhodlání.

Začátek: v pátek 11. října v 18:00

Konec: v neděli 13. října v 15:00

Za kolik: 500,- Kč (platba na místě po příjezdu)

Přihláška: Přihláška na víkend divoké vody

Uzávěrka přihlášek: 1. října 2013
Vyplňte přihlášku pečlivě. Na jejím základě se bude dávat dohromady potřebné vybavení, proběhne rozdělení do skupin a budou se konkretizovat přednášky a praxe. Účast na kurzu je omezená a tak přihlášení na kurz neodkládej.

 divoká voda

Obsah kurzu
Součástí kurzu je teoretická i praktická příprava na divokou vodu, která vychází z požadavků na kapitánskou zkoušku a instruktora vodní turistiky. Pod dohledem zkušených lektorů se tak budete moci naučit nebo zlepšit svoji jízdu a ovládání lodě na divoké vodě. Vyzkoušíte si sebezáchranu a záchranu, naučíte se používat ochranné a záchranné pomůcky, zacházet s házečkou a používat ji při záchraně tonoucího a materiálu. Poznáte, jaké vybavení je vhodné a jaké ne, které lodě jsou vhodné na jakou vodu a jak je na dané vodě ovládat. K praxi je vyhrazeno 6 hodin na umělém slalomovém kanále, kde si budete moci všechno vyzkoušet.

Výbava
Povinná výbava: dlouhý neopren (long john), neoprenová bunda (vodácká bunda), neoprenové boty (pevné boty), vesta a přilba.

Doporučená výbava: házecí pytlík (házečka), vlastní pádlo, špricka, loď.

Výbava na divokou vodu je při jízdě nejvíce podceňovanou částí. Sežeňte si (půjčte si), prosím, co možná nejvíce kompletní výbavu. Počítejte s tím, že ve vodě pár hodin strávíte, proto věnujte své výbavě náležitou pozornost. Existuje spousta půjčoven, kde si lze za relativně malý poplatek toto vybavení půjčit.

Lodě
Lodě budou zajištěné centrálně. Pokud však máte vlastní loďku a chcete na ní jezdit, tak si ji můžete přivézt.

Strava
V ceně kurzu jsou zahrnuty sobotní a nedělní snídaně, dva teplé obědy hned po příchodu z kanálu a sobotní večeře. Páteční večeři si účastníci zařizují samostatně.

Ubytování
Na místě u kanálu v klubovně rakovnických vodáků. Spí se na postelích, palandách, letištích a na zemi.

Kontakt
Jakékoli dotazy, přání, připomínky či stížnosti mile a rád zodpoví
Tomáš Fiala, Fialík | tomas.fiala@email.cz | 605 413 789

ILŠVS za podpory HKVS

print Formát pro tisk