Kategorie: HKVS hlásí

Shrnutí nejdůležitějších pravidel pro vodní skauty na vodě od 11. 5. 2020

vlajka HKVSVýběr aktuálních pravidel vztahujících se k vodáckým aktivitám skautských oddílů.

V souladu s posledními vládními nařízeními a zrušením rozhodnutí starosty Junáka – českého skauta o pozastavení činnosti a vydáním nových upřesňujících podmínek pro skautskou činnost ze dne 8. 5. 2020 (zde) shrnuji nejdůležitější pro vodní sporty, platné od půlnoci z 10. na 11. 5. 2020:

• na vodu skupiny maximálně 15 osob (v případě roverů a dospělých max. 100 osob),
  • jízda v kajaku (C1, K1) bez omezení,
  • jízda v kánoi C2 i s cizí osobou, pokud jsou od sebe 2 m (toho lze docílit na běžných turistických kánoích, nikoliv např. na závodních lodích – amerika aj.),
  • jízda na pramici, raftu či jiném kolektivním plavidle není možná s výjimkou členů jedné domácnosti, neboť nelze splnit podmínku 2m vzdálenosti,
  • na lodi se splouvá zásadně BEZ roušky (na což platí výjimka), protože rouška by mohla znamenat vážné riziko v případě převržení (rouška se sundává po nastoupení do plavidla a nasazuje před vystoupením)
  • na březích je nutné se neshlukovat (pravidlo min 2 m od sebe a mít neustále roušky),
  • jsou povolené pouze jednodenní výpravy bez přespání a společného stravování s důkladnou desinfekcí, viz shora uvedený odkaz,
  • s ohledem na bezpečnostní pravidla je doporučena plavba minimálně 3 lodí,
  • ostatní (čestné prohlášení, desinfekce povrchů a rukou, aj.) viz shora uvedený odkaz.

David Svoboda – Cedník, hlavní kapitán