Kategorie: HKVS hlásí, Závody

O vorařskou houžev 2022 - závod skautských plachetnic v Praze

O vorařskou houževPro pár posádek budeme mít loď na půjčení na závod v sobotu 14. května 2022. Přátelé z Českého Yacht Klubu pro nás letos opět otevírají kategorii skautských lodí, a tak je škoda příležitosti nevyužít.

Termín: sobota 14. května 2022
Letos se akce v rámci víkendu v Praze hezky doplňuje se Svatojánskými slavnostmi NAVALIS, které mají program v sobotu i neděli.

Místo: Vltava v Praze - Podolí pod Vyšehradem, u Českého yacht klubu

Startovné: 350 Kč za loď

Účastníci: Na každé lodi max 3 závodníci, vždy minimálně jedna osoba nad 15 let (akce se koná bez omezení plavebního provozu). Při jednotlivých rozjížkách nemusí být celá posádka na palubě, ale účastník může závodit jen za jednu posádku.

Lodě: P550 s plochou plachet max 7 m2, bez přídavných plachet

Přihlášení: 14. 4. 2022 přes formulář (jedna přihláška pro odddíl/přístav - počty posádek lze následně upřesnit)

Podrobné informace dostanou přihlášení účastníci v polovině dubna: Závod bude řízen podle ZPJ World Sailing, Soutěžního řádu ČSJ, Plachetních směrnic a vyhlášek ZK a Vypsání závodu. (Zkuste deskovku na jachtařké závody a pravidla z Kapitánské pošty č. 47, prosinec 2016, str. 14 ;-) )

Předběžný harmonogram

9:00     zahájení přijímání přihlášek
  9:45     uzávěrka přihlášek
10:00     zahájení závodu – u stožáru na koruně hráze
10:45     start 1.rozjížďky

Vyhlášení výsledků a ukončení závodu na verandě ČYK - čas dle dohody s přihlášenými účastníky.

Možnosti pro účastníky

V budově ČYK je možné domluvit ubytování na podlaze a uvaření jídla v místním bufetu (objednává se do 14 dnů před akcí). Parkování při akci je možné na navigaci přístavního bazénu u ČYKu. Pro několik posádek je možné sjednat zapůjčení lodi do závodu. V Praze je možné domluvit uložení přívěsů s loděmi na nehlídaných uzamčených dvorech tak, aby se lodě mohly přivézt rovnou ze Skare.

Minulé ročníky

Ročník 2018