Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Co je nového ve vodáckém grafickém světě?

Podzimní sraz Za poslední měsíce se vodácký skautský svět dočkal mnohých novinek. Máme nové tiskové materiály na nábory, pozměnil se nám vodácký sendvič, web skaut.cz se stane více „vodomilný“ a vyjdou nová skripta ke kapitánské zkoušce – více ve článku.

Blíží se se září a tím i období náborů – právě (a nejen) proto jsme pro vás ve spolupráci s TDC připravili několik pomocných tiskovin.

Náborový plakát - vodní

Nové náborové materiály:

• Novénáborové informační letáčky o vodních skautech (k rozdávání rodičům na náborech) - k zakoupení + článek na Křižovatce.
  • Velképapírové A3 plakáty pro vodní skauty - k zakoupení.
  • Vodácké náborové balíčky – kdo se letos přihlásí k pořádání náborů, získá zdarma náborový balíček (a může si zvolit vodáckou verzi s plakáty a letáčky ve vodní variantě) a navíc ještě možnost všechny ostatní materiály nakoupit s velkou slevou – bližší informace ve článku na Křižovatce.

Chcete-li si letáčky či plakáty vyrobit sami dle svých představ a dosadit si do nich své fotografie a text, je možné využít originální grafiku dalších mnoha šablon vodáckých plakátů – ty jsou aktuálně postupně převáděny do Canvy.

„Vodomilný" web skaut.cz

V rámci webu skaut.cz postupně vzniká exkluzivní vodácká sekce s adresou vodni.skaut.cz, která bude poskytovat informace o vodních skautech a vodáckém programu. Zároveň bude odkazovat na upravenou mapu skautských kluboven, v níž se budou nově vodácké klubovny zobrazovat označené kotvičkou.

A na závěr...

Byly konečně dokončeny změny vodáckého sendviče – nové soubory jsou k nahlédnutí a ke stažení na logo.skaut.cz. Až Náčelnictvo Junáka schválí změnu grafického manuálu (viz usnesení sněmu), bude do něj zanesena i kapitola o vodáckém sendviči a jeho užití s logem – tyto aktualizace se výhledově plánují na podzim.

A závěrem roku 2017 se pak můžete těšit na zbrusu novou publikaci Vodáckou příručku ke kapitánské zkoušce!