en
Kategorie: HKVS hlásí

Lodní tesař 2016 - dokonči / postav vlastní loď

foto/obrázek poskytl(a): Microsoft-klipartChceš si opravit loď, nebo postavit zcela novou? Oplachtit pramici a nebo i kánoi? Naučit se práci se dřevem, laminátem či plastem? Pak právě pro Tebe je určen tento výběrový kurz.

Třetí ročník kurzu se bude konat na stejném místě tj. na Sečské základně, týden na přelomu srpna a září 2016 a máme pro vás tři tematické celky:

  1. Dokončení lodi tak, aby mohla na vodu, měla plachty a krásně vypadala. Budeme tedy nově vyrábět ploutve, kormidla a takeláž. Také na Vaši loď kovat různá potřebná udělátka a navlékat lana, dokonce můžeme okrajově  zabrousit do povrchové úpravy, a to doslova.
  2. Základní programem, bude opět stavba dřevěné lodi metodou sešij a slep. Vedle stále platné nabídky z minulých ročníků pro letošní rok doporučujeme: veslici 16' Pulling Boat SHEARWATER a kajaky Petrel Play SGWood Duck 12Shearwater DoubleMill Creek 16.5
  3. V případě zájmu ukážeme nebo pomůžeme oplachtit naší P550ku, kánoi či jinou pramičku.

Pokud nám bude přát počasí více než loni, rádi bychom v rámci kurzu, uspořádali závod oplachtěných kánoí, nebo plachetní hru na vodě, tj. aktivity, u kterých si nejlépe ukážeme, jak správně plachtit.

Samozřejmě budou součástí kurzu i teoretické přednášky a debaty, které se loni provozovali hlavně při a po jídle a o večerech poněkud volnější formou, ale bez ztráty odbornosti. Tak jako loni, je náš kurz otevřen i pro neskautskou veřejnost a rodinné příslušníky. Nevím, zda je technicky možné překonat loňskou gurmánskou orgii, proto se těšíme na to, že "jen" udržíme laťku stravování z prvního ročníku.

Tak neváhejte a přihlaste se, kdo chcete proniknout do tajů stavby a úpravy vlastní lodi. Po zkušenostech z minulého ročníku více omezíme počet účastníků, abychom se Vám mohli opravdu plně věnovat.

Základní data

Termín: So 27. srpen – So 3. září 2016
Přihlašování: do 1. 2. přes webový formulář, nebo do naplnění kapacity 10 osob
Základní cena: 2 200 Kč
Místo: Seč, Základna pardubické Sedmičky
Kontakt: Hvězdář – tel. 603 965 184, hospodar()hkvs.cz
Pořadatel: Junák, Kapitanát vodních skautů

Cena se všemi detaily

Cena zahrnuje základní materiál, nářadí, vzdělávací materiály, ubytování a skromnou stravu po celou dobu kurzu. Pro neregistrované skauty je cena 2 700 Kč. V této ceně kurzu nejsou zahrnuty další náklady vztahující se na materiál a výkresy nutné jen pro tvoji vlastní vlastní loď - výše navržené lodě vyjdou v hrubé stavbě na cca dva až šest tisíc, u rekonstrukcí a přestaveb záleží na plánu prací. Celkové kurzovné bude určeno přesně podle vašich požadavků. Máš-li o kurz opravdu zájem a jen cena ti nedovolí účastnit se, napiš Hvězdářovi - zkusíme něco vymyslet. 

Otevíráme se rodinnému skautingu - nemusíš přijet sám a své milé nechat doma. Místa pro návštěvy bude dost a kolem Seče je krásně. Za doprovod budeme vybírat 1800 Kč (tj. 225Kč/den).   

Pozvánky

print Formát pro tisk