Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Kajakový víkend 2021

Chceš se naučit základy jízdy na kajaku nebo se ve své jízdě zdokonalit? Chceš se naučit záchraně a sebezáchraně kajakáře nebo se v těchto dovednostech zdokonalit? Chceš se účastnit výuky eskymáckých obratů?

Přihlas se na seminář Kajakový víkend!

Výuka jízdy na kajaku na klidné i tekoucí vodě, přejíždět proud, vyjíždět z a najíždět do vracáku, naučit se plavat v tekoucí vodě, zacházet s házečkou, zachraňovat tonoucí a jejich vybavení, řešit krizové situace na WW, ale také poznat nové kamarády a strávit s nimi celý víkend na vodě.

Kdy: 19. - 22. srpen 2021

Kde: vodácký areál Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic - vodácký areál Lídy Polesné v Českém Vrbnémmapa České Vrbné

Pro koho: Pro všechny vodní i suchozemské skauty od 15 let, kteří jsou plavci. Nezáleží na zkušenostech, ale na nadšení a odhodlání.

Začátek: ve čtvrtek 19. srpna 20:00

Konec: v neděli 22. srpna v 15:00

Za kolik: 1100,- Kč od čtvrtka večera do neděle (bližší informace v potvrzovacím mailu) - v ceně kurzu je pronájem zázemí, půjčení a doprava lodí a materiálu, platba za kanál. Každý účastník si na místě uhradí kempovné + ubytování a případně parkovné za auto (lze parkovat i mimo kemp zdarma). Nebudeš-li s námi celou dobu, tak je možné platbu po předchozí domluvě individuálně upravit.

Přihláška: Přihláška na kajakový víkend

Uzávěrka přihlášek: 15. srpna 2021.
Do poznámky vyplňte bližší informace - vodácké zkušenosti, datum příjezdu, přivezení vlastních lodí apod. Na jejím základě se bude dávat dohromady potřebné vybavení, proběhne rozdělení do skupin a budou se konkretizovat přednášky a praxe. Účast na kurzu je omezená, a tak přihlášení na kurz neodkládej.

kajak

Obsah kurzu
Hlavní náplní kurzu je teoretická i praktická příprava jízdy na kajaku. Poběhne seznámení s vybavením kajakáře, základními i pokročilejšími záběry jízdy na kajaku, jízda na klidné i tekoucí vodě (přejezdy proudu, nájezdy a výjezdy do vracáku) apod. Dále pak výuka sebezáchrany a záchrany kajakáře. Zájemci se mohou účastnit i individuální výuky eskymáckých obratů. Jako doplňkový program pro zájemce bude možná i jízda na raftu či nafukovací kánoi.

Výbava

Povinná výbava: neoprenové kraťasy či dlouhé kalhoty, neoprenová bunda či tričko (vodácká bunda), neoprenové boty (pevné boty), dobře "padnoucí" vesta s předepsaným výtlakem a vodácká helma.

Doporučená výbava: 15-20 m házecí pytlík (házečka) s karabinou, vlastní kajakářské pádlo, špricka, loď, nosátko.

Výbava na divokou vodu je při jízdě nejvíce podceňovanou částí. Sežeňte si (půjčte si), prosím, co možná nejvíce kompletní výbavu. Počítejte s tím, že ve vodě pár hodin strávíte, proto věnujte své výbavě náležitou pozornost. Existuje spousta půjčoven, kde si lze za relativně malý poplatek toto vybavení půjčit. V půjčovně na místě je možné vybavení zapůjčit.

Lodě
Kajak, špricku a pádlo se snažte mít vlastní a předem vyzkoušené s ohledem na vaší postavu. Pokud se vám nepodaří sehnat vlastní vybavení, pokusíme se vhodné vybavení zapůjčit společnými silami.

Strava
Stravování si bude každý řešit vlastní cestou, buď cestou restaurace na kanále nebo nedalekém Globusu. V místě zázemí je plně vybavená kuchyňka.

Ubytování
Ubytování si každý zajistí sám. Doporučenou možností ubytování je ve vlastním stanu ve spodní části kempu (místo, kde začíná část kanálu s označením č. 5), zde bude probíhat kurz. Další možností je ubytování na pokojích v kempu, případně v nedalekém penzionu. Pro prvních pár zájemců bude možné ubytování na postelích v domku, kde bude naše zázemí. Více informací se dozvíte v mailu.

Jakékoli dotazy, přání, připomínky či stížnosti mile a rád zodpoví

Tomáš Fiala, Fialík | tomas.fiala@email.cz | 605413789

Akce je pořádána HKVS.

Těšit se na vás bude Fialík, Luďa, Čajíček, Jaruška a možná i další.