en
Kategorie: HKVS hlásí

Jak na vodní registraci 2015

vlajka HKVS Přestože vše probíhá jako v minulých letech, připomínáme jak se zaregistrovat, aby jste byli "vodní". I roce 2015 vám to může zajistit vodáckých příloh v časopisech a přinést významné slevy při nákupu vodáckého vybavení.

Každý vodní oddíl by měl mít v registraci vyznačeno zaměření vodní. Díky tomu jeho mladší členové budou dostávat Modkré stránky jako přílohu skautských časopisů, oddíly budou informovány o zajímavých specificky vodních věcech a v neposlední řadě budou moci využít slev na vodácké vybavení. Označeny jako vodní by měly být kluby dospělých i roverské kmeny, které jsou do modra laděny. Dále by vodní měly být všechny jednotky označené jako "přístav" a střediska, která mají alespoň polovinu vodních oddílů.

Dále si oddíly mohou doplnit chybějíci oddílové barvy v souhladu s pravidly pro používání vlajek VS.

Všechna tato nastavení může udělat administrátor jednotky ve skautISu přes menu Jednotky/ Moje jednotka (podřízený oddíl/družina)/ Základní údaje > Zaměření:

Náhled registrace ve skautISu

 


Jedna z kontrol při odevzdávání registrace je kvalifikace kapitánská zkouška u vůdců vodních jednotek. Ideální je dopsat do kvalifikací daného kapitána, kdy získal kapitánskou zkoušku. V případě, že ji nesložil, výjimku z této povinnosti uděluje krajský kapitán VS. Pokud ho nemůžete kontaktovat, nebo ve vašem kraji není ustaven, můžete požádat přes webový formulář, aby vám výjimku udělil HKVS. Po schválení  vám stačí do komentáře v registraci připsat, kám vám výjimka byla udělena.

Za pozornost stojí i možnosti skládání kapitánské zkoušky. Vedle Kapitánské lesní školy vodních skautů je v plánu po novém roce vyhlásit i samostatné kapitánské zkoušky bez kurzu. Existuje i osnova rozdílové zkoušky pro absolventy kurzů instruktora vodní turistiky a současně vůdcovské zkoušky. Můžete kontaktovat výhovné HKVS (vychovny(at)hkvs.cz), aby vám s výběrem vhodné cesty ke kvalifikaci pomohli.

V případě, že by jste potřebovali s registrací pomoci, nebo jste potřebovali výjimku v nějakém šibeničním termínu, napište na adresu organizacni(a)hkvs.cz, nebo zavolejte Hvězdářovi na tel. 603 965 184.


Jinak pro vodní skauty platí stejná pravidla jako pro všechny ostatní. Zde je obecný návod k regstraci v roce 2015.

print Formát pro tisk